Zaginęły dowody w głośnej sprawie molestowania na kempingu w Niemczech

Świat
Zaginęły dowody w głośnej sprawie molestowania na kempingu w Niemczech
zdj. ilustracyjne/Stadtgeschehen-Luebeck/Pixabay.com/Pixabay License

Specjalna komisja spraw wewnętrznych w Niemczech zajmie się utratą materiału dowodowego, który zginął na komisariacie policji w Detmold. Sprawa dotyczy jednego z największych w kraju śledztw dotyczących molestowania dzieci w wieku od 4 do 13 lat.

Sprawę opisało Deutsche Welle.

 

Dzieci na kempingu w Luegde w Nadrenii Północnej-Westfalii były molestowane przez 10 lat. Policja zidentyfikowała 31 ofiar molestowania, które zostały też sfilmowane.

 

W sprawie aresztowano już trzech mężczyzn w wieku 56, 33 i 48 lat. Niedawno okazało się jednak, że zaginęły ważne materiały dowodowe. Chodzi o paczkę, w której znajdowało się 155 nośników danych. Minister spraw wewnętrznych Nadrenii Północnej-Westfalii Herbert Reul nazwał to "policyjną nieudacznością". Dodał jednak, że inne zgromadzone materiały pozwolą na postawienie zarzutów.

 

Prokuratura w Detmold nie ustaliła, czy dowody zaginęły na komisariacie policji, czy zostały skradzione. Stanowisko stracił funkcjonariusz policji, który za późno poinformował odpowiednie instytucje o utracie materiałów.

 

Podejrzały udział policjantów i urzędników

 

Śledztwo dotyczy nie tylko podejrzanych o molestowanie, ale także policjantów, którzy w 2016 roku poinformowali o sprawie urzędy ds. młodzieży, ale nie wykonali czynności służbowych. Oznacza to, że mogli utrudniać postępowanie karne.

 

Śledczy przyglądają się też działaniom pracownika Jugendamtu (urzędu ds. młodzieży). Jeden z pracowników miał manipulować aktami, dołączając do nich brakującą adnotację. Nie wiadomo, czego dotyczyła. Inny urzędnik miał zatrudnić dla dziewczynki w roli rodzica zastępczego mężczyznę, który jest jednym z podejrzanych o molestowanie.

mta/prz/ Deutsche Welle
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie