"Uwaga ksiądz" - znak ostrzegawczy przed parafią w Toruniu

Polska
"Uwaga ksiądz" - znak ostrzegawczy przed parafią w Toruniu
pixabay.com/Himsan

Kontrowersyjny "znak drogowy", przedstawiający księdza i dzieci, ktoś postawił przy kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny w dzielnicy Koniuchy w Toruniu. Informację o znaku zamieścił na swoim profilu na Facebooku Toruński Strajk Kobiet. Autor wpisu twierdzi, że podobne znaki ostrzegawcze postawiono przed kościołami m.in. w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie.

"Wieczorny powrót z Koniuch, a przy kościele, w którym dochodziło do molestowania, takie znaki!" - głosi wpis na Facebooku.

 

Toruński Strajk Kobiet

 

Toruński Strajk Kobiet

 

 

Parafia w Koniuchach znalazła się na mapie kościelnej pedofilii w Polsce, opracowanej przez Fundację "Nie lękajcie się". Tamtejszy wikary miał się dopuścić molestowania gimnazjalistek. Sprawę opisała w 2010 roku "Gazeta Pomorska".

 

Znak usunięto. Sprawą zajmuje się toruńska policja. 

 

Od czwartku w Watykanie trwa szczyt "Ochrona nieletnich w Kościele". W czterodniowym spotkaniu bierze udział prawie 200 osób w tym przewodniczący episkopatów z całego świata, zwierzchnicy katolickich Kościołów wschodnich oraz przełożeni generalni zakonów żeńskich i męskich. Polskę reprezentuje arcybiskup Marek Jędraszewski, wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu.

 

W przeddzień inauguracji szczytu jego organizatorzy spotkali się z 12 ofiarami księży - mężczyznami i kobietami z różnych krajów reprezentujących różne stowarzyszenia. Z papieżem Franciszkiem spotkali się też autorzy "Mapy kościelnej pedofilii w Polsce"; przekazali papieżowi raport z udokumentowanymi przypadkami łamiania prawa przez polskich księży.

las/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie