Wnioski o areszt wobec b. prezesa i członków zarządu PKP Cargo

Biznes
Wnioski o areszt wobec b. prezesa i członków zarządu PKP Cargo
Wiki Commons/wolinlbn/CC BY-SA 3.0

Prokuratura Regionalna w Lublinie skierowała do sądu wnioski o aresztowanie b. prezesa i członków zarządu PKP Cargo, zatrzymanych we wtorek w związku z zarzutami niegospodarności.

- Skierowaliśmy do sądu wnioski o areszt na trzy miesiące wobec wszystkich zatrzymanych. Czekamy na decyzję sądu, postawione im zarzuty dotyczą niegospodarności - powiedział w czwartek rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie Piotr Marko.

 

Mają usłyszeć zarzuty niegospodarności

 

Prokuratura nie informuje o liczbie zatrzymanych osób, ani dokładnej treści postawionych im zarzutów. Ma podać więcej informacji po decyzji sądu, która spodziewana jest jeszcze w czwartek. - Dopóki sąd nie rozpozna wniosków, więcej informacji nie udzielamy - powiedział Marko.

 

Były prezes i członkowie zarządu PKP Cargo zatrzymani zostali we wtorek na polecenie lubelskiej prokuratury regionalnej. Rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik podała, że zatrzymani mają usłyszeć zarzuty niegospodarności, wskutek której spółka poniosła straty niemal 250 mln zł.

 

Prok. Bialik wyjaśniła, że "prowadzone przez lubelską prokuraturę śledztwo dotyczy zakupu przez PKP Cargo 80 proc. udziałów w mającej siedzibę w Amsterdamie spółce Advanced World Transport B.V. - Z ustaleń śledztwa wynika, że kwota transakcji wynosząca przeszło 103 mln euro została zawyżona o ponad połowę - zaznaczyła.

 

WIDEO: CBA zatrzymało cztery osoby podejrzewane o korupcję przy dostawach do KGHM Polska Miedź

 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie