Skontrolowano 71 autobusów miejskich w Lublinie. 6 nie nadawało się do jazdy

Moto
Skontrolowano 71 autobusów miejskich w Lublinie. 6 nie nadawało się do jazdy
WITD Lublin

Sześć miejskich autobusów w Lublinie wycofano z ruchu ze względu na zły stan techniczny. Inspektorzy transportu drogowego stwierdzili w pojazdach liczne usterki - niesprawne prędkościomierze, oświetlenie, układy pneumatyczne i systemy ABS. Kontroli poddano 71 autobusów różnych przewoźników.

Środowa akcja inspektorów transportu drogowego i policji objęła co szósty pojazd lubelskiej komunikacji miejskiej, której tabor liczy 300 autobusów i ponad 120 trolejbusów.


W trakcie kontroli badana była trzeźwość kierowców i stan techniczny pojazdów. Do trzeźwości nie było zastrzeżeń, ale stan autobusów wożących na co dzień mieszkańców Lublina nie był najlepszy.

 

Jeden z autobusów z długą listą usterek


Po sprawdzeniu 71 autobusów zatrzymano aż 6 dowodów rejestracyjnych. Pojazdy zostały wycofane z ruchu z powodu m.in. nieszczelności w układzie pneumatycznym (hamulcowym), niesprawności systemu ABS i uszkodzenia szyby czołowej.


W jednym ze skontrolowanych autobusów lista ujawnionych nieprawidłowości w stanie technicznym była znacznie dłuższa. W pojeździe nie działał układ wspomagania kierownicy, prędkościomierz, drogomierz oraz manometr ciśnienia w układzie pneumatycznym. Ponadto autobus miał uszkodzone oświetlenie zewnętrzne. Inspektorzy stwierdzili również utrudniony dostęp do wyjść awaryjnych.

 

WIDEO: Jeździł autobusem bez uprawnień. Wpadł, gdy pijany przewoził dzieci

 

grz/luq/ polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze