Przepychacz do toalety i członkostwo w klubie przyjaciół marihuany. Prezenty na Oscarowej gali

Kultura
Przepychacz do toalety i członkostwo w klubie przyjaciół marihuany. Prezenty na Oscarowej gali
PAP/Grzegorz Michałowski

W nocy z 24 na 25 lutego po raz 91. przyznane zostaną nagrody Akademii Filmowej - Oscary. Artyści i twórcy, którzy nie dostaną statuetki, będą mogą pocieszyć się wyjątkowymi prezentami, wśród których są m.in. ekskluzywne wycieczki, biżuteria i słodycze, ale również... przepychacz do toalety w kształcie emotki kupy i sesja terapeutyczna u specjalistki od leczenia fobii.

Co roku nominowani do Oscara w głównych kategoriach otrzymują "torby z prezentami", które potocznie nazywane są  "Everyone Wins" ("Wszyscy wygrywają"). Od lat przygotowuje je agencja marketingowa Distinctive Assets z Los Angeles.

 

Jej założyciel bez ogródek przyznaje, że całe wydarzenie jest akcją marketingową, która przy okazji oscarowej gali, ma zapewnić promocję znajdujących się w środku produktów.

 

"Ich nazwiska to wartościowe marki"

 

- Nie rozdajemy prezentów z dobroci serca. Dajemy gwiazdom upominki z tego samego powodu, dla którego wytwórnie płacą im dziesiątki milionów za rolę w pojedynczym filmie. Ich nazwiska to wartościowe marki -  powiedział w wywiadzie dla "Forbesa" Lash Fary.

 

Prezenty zawsze dostaje 25 osób, czyli wszyscy nominowani w pięciu kategoriach: najlepszy aktor, najlepsza aktorka, najlepszy aktor drugoplanowy, najlepsza aktora drugoplanowa i najlepszy reżyser.

 

W tym roku na torbę z upominkami może liczyć m.in. nominowany w kategorii "najlepszy reżyser" Paweł Pawlikowski, którego film "Zimna wojna" zdobył również nominacje w kategorii "najlepszy film nieanglojęzyczny" i "najlepsze zdjęcia".

 

Wartość torby z prezentami każdego roku jest inna. W tym roku ma wynieść 100 tysięcy dolarów. 

 

Kuracja odmładzająca

 

Według doniesień amerykańskich mediów, gwiazdy znajdą w środku m.in. bilet na luksusowy rejs małym jachtem, tydzień all-inclusive dla dwóch osób w spa w Kalifornii, tygodniowe wakacje w luksusowym apartamencie w Chalkidiki w Grecji oraz weekend w Malibu.

 

Oprócz tego nominowani mogą liczyć na roczne członkostwo w działającym w Los Angeles klubie przyjaciół marihuany oraz kurację odmładzającą z medyczną marihuaną. Gwiazdy otrzymają również 10 prywatnych sesji treningowych u trenera gwiazd oraz prywatną sesję terapeutyczna u specjalistki od leczenia fobii.


Oprócz tego paczka będzie wypełniona ekskluzywnymi, ręcznie robionymi słodyczami, drogą biżuterią, kosmetykami i ubraniami.


Wśród upominków będą również nici do zębów, suszarka do włosów, zestaw sztucznych rzęs, złoto w płynie, organiczny syrop klonowy i smycz dla psa.

 

Jednak prawdziwym hitem tegorocznych prezentów będą z pewnością specjalny długopis szpiega z kamerą od PETA - dzięki, któremu można z ukrycia nagrywać warunki, w jakich żyją zwierzęta oraz... przepychacz do toalety w kształcie emotki kupy.

 

dk/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie