Wałęsa niemal jak Messi. Dostał koszulkę Barcelony... z napisem "konstytucja"

Polska
Wałęsa niemal jak Messi. Dostał koszulkę Barcelony... z napisem "konstytucja"
Twitter/Lech Wałęsa

Były prezydent Lech Wałęsa dostał w prezencie od katalońskich dziennikarzy koszulkę klubu piłkarskiego FC Barcelona. Chociaż trykot w bordowo-granatowe pasy do złudzenia przypomina ten, w którym na co dzień gra Leo Messi, różni się od oryginału. Pod logiem sponsora widnieje napis "konstytucja".

Lech Wałęsa spotkał się w środę w Gdańsku z dziennikarzami katalońskiej telewizji TV3.

 

Jak wyjaśnił w rozmowie ze "Sportowymi Faktami" Marek Kaczmar z Instytutu Lecha Wałęsy "wizyta była związana z filmem, który będzie mówił o wielkich osobowościach Europy i świata". Współpracownik Wałęsy przekazał również że "podczas spotkania poruszane były różne tematy, od sportowych, przez politykę polską, a kończąc na polityce globalnej".

 

Wałęsa jak Messi

 

Po spotkaniu z dziennikarzami były prezydent pochwalił się w mediach społecznościowych niezwykłym prezentem, który od nich dostał.

 

Były przywódca "Solidarności" otrzymał zrobioną specjalnie dla niego koszulkę klubu piłkarskiego FC Barcelona z numerem 10 na plecach.

 

Jednak zamiast nazwiska Leo Messiego, który na co dzień gra z tym numerem, widnieje na niej nazwisko Wałęsy.

 

 

Meczowa koszulka w charakterystyczne bordowo-granatowe pasy różni się jednak od oryginału. Z przodu, pod logiem sponsora klubu, widnieje napis "Konstytucja".

 

 

Lech Wałęsa chętnie pokazuje się w koszulkach z napisem "konstytucja". Swego czasu były prezydent oświadczył w rozmowie z Polsat News, że chce być nawet pochowany w takiej, " gdy nie dojdziemy do wolności, to trójpodziału władzy".

   

dk/ml/ polsatnews.pl, Sportowe Fakty
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie