"Zdziwi się każdy, kto będzie próbował wbić klin między Tuska a Schetynę"

Polska

- Donald Tusk kończy niebawem swoją druga kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej. Nie można odebrać mu prawa, żeby wrócił do polskiej polityki - powiedziała w "Wydarzeniach i Opiniach" b. premier Ewa Kopacz, pytana o plany Tuska. - Chciałabym, żeby tej pasji, jaką dla niego jest polityka, nie odkładał do szuflady - dodała.

 - Dlaczego takiemu politykowi jak Donald Tusk odbierać prawo do tego, żeby był w dalszym ciągu politykiem polskim. Ma prawo tu wrócić, komentować wydarzenia, tworzyć poparcie dla ugrupowania, które mu ideologicznie odpowiada, czy patronować ruchowi - powiedziała Kopacz. 

 

"Tusk i Schetyna są w przyjaźni od lat"

 

Posłanka skomentowała również relacje między obecnym a byłym przywódcą Platformy.

 

- W tej chwili Grzegorz Schetyna i Donald Tusk wiele rzeczy ze sobą omawiają, są w przyjaźni od lat, nie są przeciwnikami politycznymi. Każdy kto będzie próbował wbić klin między tych dwóch polityków, to się po prostu zdziwi. Oni są doświadczeni, mają instynkt polityczny, wiedzą co jest w tej chwili dobre dla Polski i będą o to ramię w ramię walczyć - stwierdziła.

 

Dorota Gawryluk zapytała o wybory do Parlamentu Europejskiego. Według Kopacz "będą one preludium do wyborów parlamentarnych i na pewno przysporzą wiele emocji".

 

"Te wybory muszą pokazać, że opozycja jest w stanie wygrywać"

 

- Te wybory mogą zdecydować o przyszłości Polski i Polaków. Chodzi o to, żeby nie dopuścić do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej - argumentowała Kopacz.

 

- Te wybory muszą pokazać Polakom, że opozycja jest w stanie wygrywać, odsunąć PiS od władzy, więc wszystkie ręce na pokład i wszyscy, którzy mogą być wzmocnieniem dla listy opozycyjnej powinni się na tych listach znaleźć. Nie znaczy to wcale, że dzisiaj rozpocznie się bój o to, kto będzie jedynką, dwójką, piątką, siódemką - zastrzegła.

 

Komentując ewentualne dołączenie PSL do Koalicji Europejskiej oceniła, że ludowcy są blisko takiej decyzji.

 

- Myślę, że Polacy oczekują zjednoczenia opozycji. Rosnące sondaże dają premię tym partią, które chcą pójść razem - stwierdziła.  

dk/ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie