Atak nożownika w Chinach. 11 osób rannych

Świat
Atak nożownika w Chinach. 11 osób rannych
Wiki Commons/Kentaro Iemoto/CC BY-SA 2.0
Zdjęcie ilustracyjne

Jedenaście osób zostało rannych, gdy cierpiący najprawdopodobniej na zaburzenia psychiczne mężczyzna zaatakował nożem ludzi podróżujących do pracy w mieście Ji'an (Ci-an) na południowym wschodzie Chin - poinformowała miejscowa policja.

Policjanci i świadkowie zdarzenia szybko obezwładnili napastnika. Policja podała, że mężczyzna to 33-letni Guo Kaibing, który według rodziny w przeszłości cierpiał na choroby psychiczne.

 

Żadna z ranionych osób nie odniosła obrażeń zagrażających życiu.

 

Jest to najnowszy z serii ataków z użyciem noża w Chinach; podobne napaści przypisywane są zazwyczaj osobom niezrównoważonym psychicznie lub z różnych powodów pielęgnujących urazę do konkretnych osób lub społeczeństwa w ogóle.

 

Regulacje ws. noży nie istnieją

 

Broń palna podlega w Chinach surowym przepisom, a jej posiadanie jest niezgodne z prawem, jednak w przypadku noży regulacje są bardzo łagodne lub nie istnieją.

 

W marcu 2018 roku dziewięć osób zginęło w ataku nożownika przed szkołą średnią; według nieoficjalnych doniesień napastnik szukał zemsty za nękanie, jakiego miał doświadczyć w przeszłości jako uczeń tej placówki. W grudniu nożownik próbujący porwać autobus zabił pięć osób i ranił 21.

 

W dokonywanych na masową skalę atakach w Chinach często wykorzystywane są też urządzenia wybuchowe domowej roboty oraz łatwopalne substancje.

 

WIDEO: Atak nożownika na policjanta na rynku głównym w Brukseli. Miał wykrzykiwać "Allahu Akbar"

 

bas/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie