Wznowiono proces ws. molestowania niepełnosprawnej 14-latki przez dwóch Algierczyków

Polska
Wznowiono proces ws. molestowania niepełnosprawnej 14-latki przez dwóch Algierczyków
Polsat News

Sąd Rejonowy w Gdyni wznowił w środę postępowanie ws. dwóch Algierczyków, oskarżonych o molestowanie seksualne w lipcu 2017 r. 14-letniej dziewczyny z niepełnosprawnością intelektualną. Cudzoziemcy, w wieku 25 i 26 lat, odbywali w Gdyni szkolenie żeglarskie.

Gdyński sąd miał w środę ogłosić wyrok w procesie dwóch obywateli Algierii. Obcokrajowcy stanęli przed sądem pod koniec 2017 r. Ich proces, z uwagi na ochronę dóbr osobistych pokrzywdzonej, toczy się za zamkniętymi drzwiami.

 

Dziennikarze nie zostali wpuszczeni w środę na salę rozpraw gdyńskiego sądu. Po wyjściu obrońca i prokurator powiedzieli mediom, że wyrok tego dnia nie zostanie ogłoszony.

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk poinformowała, że sąd wznowił w środę postępowanie sądowe, aby poddać badaniu psychologicznemu pokrzywdzone dziecko.

 

Wykorzystanie 14-latki

 

Ammarowi M. i Ahmedowi B. Prokuratura Rejonowa w Gdyni zarzuciła, że 30 lipca 2017 roku, "wykorzystując bezradność pokrzywdzonej oraz niezdolność że zrozumienia ich zachowania, wspólnie i w porozumieniu doprowadzili ją do obcowania płciowego oraz do poddania się innej czynności seksualnej".

 

Cudzoziemcy, którym prokuratura zarzuciła wykorzystanie 14-latki, przebywali w Gdyni na szkoleniu, podczas którego w jednej z gdyńskich stoczni uczyli się obsługi jednostki pływającej, budowanej na potrzeby Wyższej Szkoły Morskiej Algierii. Do przestępstwa miało dojść w okolicach boiska szkolnego, z którego obywatele Algierii korzystali podczas pobytu w Gdyni.

 

Oskarżonym grozi kara od 2 do 12 lat więzienia. Od sierpnia 2017 r. Algierczycy przebywają w areszcie.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie