Rozbił pięć aut jadąc po pijanemu. Próbował uciec, bo był poszukiwany przez sąd

Polska
Rozbił pięć aut jadąc po pijanemu. Próbował uciec, bo był poszukiwany przez sąd
KMP Suwałki

28-latek uszkodził w Suwałkach (woj. podlaskie) pięć samochodów, a kiedy zobaczył mundurowych, próbował uciec. Okazało się, że mężczyzna kierował Volkswagenem Golfem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiada przy sobie dokumentów. Wyszło też na jaw, że posługuje się fałszywymi danymi i jest poszukiwany przez sąd.

W nocy z wtorku na środę, około godziny 2:20, patrol policjantów zauważył na ulicy Wojska Polskiego volkswagena, który jadąc ocierał się o pojazdy zaparkowane na poboczu. Na widok radiowozu kierowca zatrzymał samochód, a zza kierownicy wyskoczył mężczyzna i zaczął uciekać.


Po krótkim pościgu policjanci ujęli zbiega. Podczas legitymowania podawał się on za 27-letniego mieszkańca Suwałk. Po chwili mundurowi ustalili jednak, że znacząco mija się z prawdą, a podawane przez niego dane są fałszywe. Jakby tego było mało, okazało się, że jest poszukiwany przez sąd, bo powinien odbywać karę dwóch lata więzienia.

 


Badanie stanu trzeźwości 28-latka wykazało blisko dwa promile alkoholu w jego organizmie. Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu, że spędzi "za kratkami" trochę więcej czasu.

grz/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie