Mżawki i deszcz utrudnią jazdę kierowcom. Na Pomorzu silnie powieje

Polska
Mżawki i deszcz utrudnią jazdę kierowcom. Na Pomorzu silnie powieje
Pixabay/Free-Photos

W dwunastu województwach jazdę kierowcom utrudnią opady mżawki lub deszczu - poinformowała w środę rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Dodatkowo na terenie Małopolski występuje mgła.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, a na sieci dróg krajowych pracuje 25 pojazdów do zimowego utrzymania.

 

Opady deszczu i mżawki występują na terenie całego kraju z wyłączeniem województw: lubelskiego, łódzkiego, wielkopolskiego oraz dolnośląskiego.

 

W najbliższych godzinach możemy się spodziewać dużego zachmurzenia z większymi przejaśnieniami. Wystąpią również przelotne opady deszczu, a w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem, natomiast wysoko w górach - śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st., 4 st. na Kaszubach i krańcach wschodnich do 9 st. na Dolnym Śląsku, w obszarach podgórskich Karpat od 2 st. do 4 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu i północy, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, w Karpatach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni.

 

Z kolei Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem z zachodu, osiągającym w porywach do 75 km/h, obowiązujące w powiatach puckim, wejherowskim, lęborskim i słupskim województwa pomorskiego.

 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia oznaczają, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie