Chcieli okraść ukraińskiego kierowcę. Rabunek udaremnił Polak

Moto
Chcieli okraść ukraińskiego kierowcę. Rabunek udaremnił Polak
Politie

Polski kierowca udaremnił próbę rabunku, do której doszło w Venlo w Holandii. Sprawcy w nocy przenosili towar z naczepy ukraińskiego tira do swojej ciężarówki, a kierowcę, który się obudził uderzyli. Na ratunek 60-letniemu Ukraińcowi ruszył Polak. Dzięki niemu towar ocalał, a złodzieje stracili ciężarówkę.

Do próby rabunku doszło w Venlo na parkingu dla ciężarówek przy autostradzie A67 w pobliżu granicy niemieckiej. Po północy z poniedziałku na wtorek śpiącego w kabinie ciężarówki 60-letniego kierowcę z Ukrainy obudziło kołysanie pojazdu. Spojrzał w boczne lusterko i zauważył mężczyzn przenoszących towar z jego naczepy do stojącej obok małej ciężarówki marki Iveco.

 

Kierowca wyskoczył z szoferki i zaczął krzyczeć, aby obudzić innych kierowców śpiących w kabinach stojących na parkingu tirów. Napastnicy zaatakowali go wówczas i uderzyli metalowym przedmiotem.

 

 


Na widok kierowców wychodzących z ciężąrówek sprawcy rzucili się do ucieczki: dwóch pieszo, a jeden próbował odjechać Iveco ze skradzionym towarem. Na pomoc ruszył wówczas Polak, który swoją ciężarówką zablokował wyjazd z parkingu. Złodziej porzucił pojazd  i ruszył pieszo za swoimi kompanami.


Przestępcy uciekli, ale towar ocalono. Holenderska policja poinformowała, że samochód ciężarowy używany przez złodziei miał zamontowane fałszywe tablice rejestracyjne.

grz/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie