Wybudzona ze śpiączki zastała "niespodziankę". Urodziła, choć nie wiedziała o ciąży

Świat
Wybudzona ze śpiączki zastała "niespodziankę". Urodziła, choć nie wiedziała o ciąży
Zdj. ilustracyjne/Pexels/Public Domain

Nastolatka trafiła do szpitala na badania z powodu silnych bolów głowy. Wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej 18-latka urodziła dziecko, mimo że wcześniej nie zdawała sobie sprawy z tego, że jest w ciąży.

18-letnia Ebony Stevenson z Wielkiej Brytanii od dłuższego czasu skarżyła się na bóle głowy. Nastolatka trafiła do szpitala na badania. Aby zdiagnozować jej przypadek lekarze zdecydowali się wprowadzić dziewczynę na cztery dni w stan śpiączki farmakologicznej.

 

Jak zdiagnozowano, bóle głowy 18-latki były spowodowane stanem przedrzucawkowym, który występuje po 20. tygodniu ciąży, w czasie porodu lub połogu.

 

Nastolatka urodziła córkę, mimo że wcześniej nawet nie podejrzewała, że jest w ciąży. Okazało się, że 18-latka ma podwójną macicę. Jest to niezwykle rzadkie zjawisko, powstające już na etapie rozwoju płodowego. 
 

Taki stan rzeczy spowodował, że dziewczyna nie odczuwała typowych objawów ciąży.

 

Gdy w jednej macicy rozwijał się płód, w drugiej zachodziły procesy menstruacyjne, więc dziewczyna normalnie miesiączkowała.

 

Ciąża nie była również u niej widoczna na pierwszy rzut oka, bowiem macica w której rozwijał się płód, była ustawiona z tyłu.

 

"Chociaż byłam przerażona, to był piękny moment"

 

Ponieważ pacjentki z tą przypadłością mają zwykle problem z donoszeniem ciąży, lekarze zdecydowali się na cesarskie cięcie.

 

Gdy nastolatka wybudziła się ze śpiączki i dowiedziała się o porodzie, była zszokowana. W rozmowie z mediami przyznała, że było to ​​"przytłaczające" doświadczenie.  

 

- Spotkanie z moim dzieckiem było tak surrealistyczne, że przypominało doświadczenie bycia poza ciałem - powiedziała Ebony.

 

- Teraz brzmi to okropnie, ale poprosiłem, żeby ją zabrali, bo byłam pewna, że popełnili błąd - wyznała. Później jednak nastolatka porozmawiała ze swoją matką, która wszystko jej wytłumaczyła. Dopiero wtedy nastolatka po raz pierwszy wzięła swoją córkę na ręce. - Chociaż byłam całkowicie przerażona, to był piękny moment - przyznała.

 

- Obawiałam się, że nie będę czuła więzi z moją córką, ponieważ nie miałam czasu, aby przygotować się na jej narodziny. Nie zamieniłabym mojej córki na nic innego na świecie - dodała.

dk/dro/ BBC
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie