Podejrzany o rozboje i kradzież ukrył się w nielegalnym kasynie. Grozi mu 15 lat więzienia

Polska

Trzy miesiące w areszcie spędzi 41-letni mężczyzna podejrzany o dwa rozboje z użyciem broni pneumatycznej i kradzież rozbójniczą z użyciem noża. Policja zatrzymała go w nielegalnym salonie gier hazardowych. Grozi mu nawet 15 lat więzienia.

Do rozbojów doszło w nocy z środy na czwartek w centrum Złotoryi. Do dwóch sklepów spożywczych wszedł zamaskowany mężczyzna z przedmiotem przypominającym broń i zażądał od obsługi wydania pieniędzy oraz telefonów komórkowych. Łączna wartość skradzionej gotówki i mienia wyniosła ponad 12 tys. zł. 

 

Zatrzymany w kasynie

 

Podejrzany 41-latek został zatrzymany kilka godzin po zgłoszeniu, w jednym z lokali na terenie miasta. Okazało się, że funkcjonował tam nielegalny salon gier hazardowych. Policjantom udało się odzyskać część skradzionej gotówki i telefony komórkowe. Zabezpieczono także przedmiot, którym posługiwał się mężczyzna w trakcie rozbojów. Okazało się, że była to wiatrówka.

 

Zatrzymany był poszukiwany także w związku z dokonaniem kradzieży rozbójniczej, która miała miejsce w styczniu. Wtedy mężczyzna miał ukraść m.in. elektronarzędzia i zegarki oraz grozić pokrzywdzonemu użyciem noża.

 

Wobec mężczyzny na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Złotoryi zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy grozi mu kara pozbawienia wolności w wymiarze do 15 lat.

 

Nielegalne automaty

 

W lokalu, w którym mundurowi zatrzymali 41-latka, policjanci ujawnili cztery włączone nielegalne automaty do gier hazardowych.

 

Urządzenia o łącznej wartości blisko 50 tys. zł zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy Urzędu Celno-Skarbowego, którzy będą prowadzili postępowanie karno-skarbowe w stosunku do urządzającego nielegalne gry oraz właściciela lokalu.

pgo/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie