Mazurek: nie planowano narady w siedzibie PiS. W poniedziałek nie będzie takiego spotkania

Polska
Mazurek: nie planowano narady w siedzibie PiS. W poniedziałek nie będzie takiego spotkania
Polsat News

- Narada w siedzibie PiS nie jest planowana. Prezes Jarosław Kaczyński przebywa w Krakowie - mówi polsatnews.pl rzeczniczka partii Beata Mazurek. O pilnej naradzie w poniedziałek Kaczyńskiego z najbliższymi współpracownikami w siedzibie partii na Nowogrodzkiej informował portal dorzeczy.pl. Spotkanie, celowo ponoć zwołane pod nieobecność premiera, miało dotyczyć kryzysu na linii Polska-Izrael.

- Taka narada nie była planowana, dziś prezes Kaczyński jest w Krakowie - odpowiedziała na nasze pytanie o naradę rzeczniczka PiS Beata Mazurek. 

 

O spotkaniu informował w poniedziałek portal dorzeczy.pl. Według jego informatorów, termin narady wybrano nieprzypadkowo: tego dnia Morawiecki jest poza Warszawą, odwiedza kilka województw.

 

Z kolei współpracownicy premiera przekonywali, że to standardowe, cotygodniowe spotkanie prezydium Komitetu Politycznego PiS. 

 

Według dorzeczy.pl, napiętą sytuację próbują wykorzystać politycy PiS niechętni premierowi.

 

"Kaczyński ma osobisty żal do Morawieckiego, że doprowadził do takiego spięcia tuż przed początkiem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Już dzisiaj widać, że to nie będzie jedno-dwu dniowa przepychanka, że obije się echem w zachodnich mediach i co dla nas ważniejsze może przynieść bardzo duże straty w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi" - twierdzi źródło cytowane przez portal.

mta/dro/ dorzeczy.pl, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie