Magazyny z tytoniem i drukarnia opakowań do papierosów zlikwidowane. Zatrzymano 11 osób

Polska

Blisko 11 ton tytoniu znaleziono w magazynach na terenie Bielska-Białej i okolic. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji i Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali również drukarnię opakowań do papierosów i działającą krajalnię. Zatrzymano łącznie 11 osób.

Agenci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej (pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej) ustalili, że na terenie Bielska-Białej, Zasola Bielańskiego i Ligoty, dochodzi do przestępstw akcyzowych. 

 

W trakcie przeszukań pomieszczeń gospodarczych w Zasolu Bielańskim funkcjonariusze odkryli magazyn i działającą krajalnię, służącą do cięcia tytoniu. Zabezpieczyli tam 2 tony tytoniu.

 

W kolejnych dwóch magazynach na terenie Bielska-Białej i Ligoty odkryto 4 tony prasowanych liści tytoniu, prawie 5 ton gotowej krajanki tytoniowej i ponad 180 tys. papierosów.

 

Maszyny i towar za 5 mln zł

 

Łączna wartość zabezpieczonych wyrobów tytoniowych oraz maszyn do ich produkcji została oszacowana na blisko 5 mln zł. Na zabezpieczonym towarze ciążył obowiązek podatkowy w kwocie blisko 8,8 mln zł.  

 

Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ponad 600 tys. zł w gotówce. 

 

KMP Bielsko-Biała, KAS, CBŚP

 

11 osób zatrzymanych

 

Zatrzymano jedenaście osób, w tym dwóch obywateli Armenii. Prokuratura Okręgowa w Bielsku-Białej przedstawiła podejrzanym zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytwarzania wyrobów tytoniowych bez stosownych zezwoleń i opłacania podatków.

 

Wobec trzech osób, w oparciu o wnioski prokuratury, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, a wobec pozostałych podejrzanych zastosowano m.in. policyjny dozór, poręczenia majątkowe oraz zakazu opuszczania kraju.

 

KMP Bielsko-Biała, KAS, CBŚP
pgo/grz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie