Urzędnicy z Pilzna ostrzegają mieszkańców. W okolicy był widziany niedźwiedź

Polska
Urzędnicy z Pilzna ostrzegają mieszkańców. W okolicy był widziany niedźwiedź
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay/bodsa

Zgłoszenie dotyczące niedźwiedzia otrzymali mundurowi z Komisariatu Policji w Pilźnie (woj. podkarpackie). "Zwierzę było widziane w zaroślach w pobliżu ulicy Grottgera i Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji" - informuje Urząd Miejski w Pilźnie.

"Prosimy o zachowanie ostrożności i przekazanie informacji do sąsiadów oraz bliskich" - napisał na swojej stronie Urząd Miejski w Pilźnie. Zaapelowano również, by postępować zgodnie z instrukcją zamieszczoną na stronie w przypadku spotkania niedźwiedzia. "Należy zgłaszać każdy przypadek pojawienia się takiej zwierzyny!" - dodano. 

 

Urząd poinformował, że według pojawiających się informacji medialnych, w ostatnich tygodniach niedźwiedź miał być widziany na pograniczu miejscowości Jodłówki Wałki oraz Żdżar. 

 

 

 

 

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Rzeszowie informuje, że "wszelkie przypadki pojawienia się wilków i innych dużych zwierząt chronionych na terenach zamieszkałych, które mogą stanowić niebezpieczeństwo, powinny być niezwłocznie zgłaszane bezpośrednio do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, który powinien podjąć adekwatne do skali zagrożenia działania lub do najbliższego komisariatu policji, lub do straży gminnej, jeżeli taka formacja funkcjonuje na terenie danej gminy".

 

pgo/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie