Mistrzyni olimpijska trenuje swoją niepełnosprawną siostrę. Cel: paraolimpiada w Tokio

Świat
Mistrzyni olimpijska trenuje swoją niepełnosprawną siostrę. Cel: paraolimpiada w Tokio
Instagram/valerieadams84

Dwukrotna mistrzyni olimpijska w pchnięciu kulą Nowozelandka Valerie Adams marzy o tym, by w 2020 roku pojechać do Tokio z… młodszą siostrą Lisą. Valerie, która spodziewa się drugiego dziecka, od roku jest trenerką niepełnosprawnej siostry, która także pcha kulę.

Młoda Lisa, cierpiąca na mózgowe porażenie dziecięce, przygotowuje się do startu na paraolimpiadzie w Tokio 2020. Po roku treningów ma znakomite wyniki - do rekordu świata w tej kategorii upośledzenia brakuje jej zaledwie 45 cm.

 

Valerie Adams, która otrzymała tytuł szlachecki Dame od królowej Elżbiety II, ma w planach po urodzeniu drugiego dziecka, co nastąpi w kwietniu, rozpoczęcie przygotowań do igrzysk w Tokio.

 

Czterokrotna mistrzyni świata

 

Zmagania w Japonii byłyby piątymi igrzyskami w karierze 34-letniej miotaczki (debiutowała w Atenach w 2004 r). Złota medalistka z Pekinu (2008) i Londynu (2012) oraz druga w olimpijskiej rywalizacji w Rio de Janeiro (2016) jest także czterokrotną mistrzynią świata (2007, 2009, 2011, 2013).

 

Jej pierwsze dziecko - córka Kimoana - w październiku skończyła rok. Po jej urodzeniu Adams wróciła do rywalizacji, m.in. zdobyła srebro w kwietniowych Igrzyskach Wspólnoty Narodów (Commonwealth Games) w Gold Coast i była trzecia w lipcowych zawodach Diamentowej Ligi w Rabacie.

 

Jednym z jej licznego rodzeństwa jest 25-letni koszykarz ligi NBA Steven Adams, środkowy Oklahoma City Thunder.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie