Świętokrzyskie: 15 osób ewakuowano w związku pożarem domu seniora

Polska
Świętokrzyskie: 15 osób ewakuowano w związku pożarem domu seniora
Polsat News

15 osób ewakuowano w nocy z czwartku na piątek w związku z pożarem, jaki wybuchł w domu seniora w Gorzkowie w gminie Kazimierza Wielka (Świętokrzyskie). W pożarze ranna została jedna osoba.

Pożar wybuchł w nocy w ośrodku prowadzonym w Gorzkowie przez Caritas Diecezji Kieleckiej.

 

Jak powiedział dowodzący akcją gaśniczą zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej Marcin Żarek, na miejscu okazało się, że pali się jedno z pomieszczeń na piętrze dwukondygnacyjnego budynku.

 

Strażacy ewakuowali 15 osób, które przebywały w pawilonie. Po przebadaniu ewakuowanych przez lekarzy pogotowia ratunkowego, jedną osobę - z poparzeniami dróg oddechowych - przetransportowano do szpitala w Krakowie.

 

Prawdopodobnie ktoś zaprószył ogień

 

Pozostali lokatorzy zostali przewiezieni do domu opieki prowadzonego przez kielecką Caritas w Morawianach lub skorzystali z noclegów zapewnionych przez miasto i gminę Kazimierza Wielka.

 

Żarek dodał, że w wyniku pożaru doszczętnie spaliło się wyposażenie jednego pokoju w budynku, a dym zniszczył ściany i sufit niemal na całym piętrze pawilonu. Jak zaznaczył, prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez jedną z osób przebywających w domu seniora.

 

W akcji gaśniczej brało udział dziewięć strażackich zastępów PSP i OSP.

las/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie