Próbowała wyłudzić pożyczki z 14 banków i parabanków. Usłyszała prawie 150 zarzutów

Polska
Próbowała wyłudzić pożyczki z 14 banków i parabanków. Usłyszała prawie 150 zarzutów
Pixabay.com/jarmoluk

Do 8 lat więzienia grozi kobiecie podejrzanej o wyłudzenie i usiłowanie wyłudzenia pożyczek z 14 banków i parabanków. 40-latka spod Żuromina (woj. mazowieckie) miała się przy tym posłużyć danymi trzech osób. Kobieta usłyszała prawie 150 zarzutów.

W styczniu 2017 roku do Wydziału Kryminalnego w komendy w Żurominie wpłynęło zawiadomienie dotyczące nieznanej osoby, która mogła wyłudzić pożyczkę posługując się danymi jednej osoby - mieszkanki powiatu żuromińskiego.

 

Kilka numerów telefonów

 

Sprawca w celu wyłudzenia pożyczek miał posługiwać się kilkoma numerami telefonów zarejestrowanymi u różnych operatorów i korzystać z internetu od różnych dostawców usług.

 

W trakcie prowadzonego postępowania przygotowawczego podjęto szereg czynności oraz nawiązano współpracę z przedstawicielami operatorów sieci komórkowych, dostawców usług internetowych oraz z przedstawicielami banków, a także parabanków.

 

 

Posługiwała się danymi trzech osób

 

W toku prowadzonego postępowania ustalono podejrzaną, którą okazała się mieszkanką powiatu żuromińskiego. Ustalono, iż kobieta wyłudziła oraz próbowała wyłudzić szereg pożyczek posługując się danymi trzech innych osób (jednej z powiatu żuromińskiego i dwóch z powiatu radomskiego).

 

Łącznie podejrzana wyłudziła i usiłowała wyłudzić pożyczki 147 razy. Pieniądze chciała wyłudzić z 14 banków i firm pożyczkowych. Podejrzanej zostały przedstawione zarzuty.

 

40-latka przyznała się do zarzucanych jej czynów.

 

Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Mławie. Zatrzymanej kobiecie grozi do 8 lat więzienia.

pgo/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie