PE: oddala się perspektywa uchwalenia niekorzystnych dla Polski przepisów ws. przewoźników

Moto
PE: oddala się perspektywa uchwalenia niekorzystnych dla Polski przepisów ws. przewoźników
Pixabay/Antranias

Oddala się perspektywa uchwalenia niekorzystnych dla Polski i innych krajów regionu przepisów dotyczących przewoźników drogowych. Liderzy grup politycznych zdecydowali w czwartek, że głosowanie nad regulacjami nie odbędzie na pierwszej marcowej sesji PE.

Decyzję taką podjęła w czwartek Konferencja Przewodniczących PE. O tym, co się z stanie z propozycjami regulacji, liderzy w PE mają zdecydować na następny spotkaniu. Istnieje jednak duża szansa, że prace nad pakietem zostaną przełożone do następnej kadencji Parlamentu Europejskiego.

 

- To bardzo dobra wiadomość dla Polski - powiedział Kosma Złotowski (PiS). Jak argumentował, w tej sytuacji szanse na przyjęcie przepisów jeszcze w tej kadencji PE są niewielkie.

 

Z tej decyzji zadowolona jest też europosłanka Elżbieta Łukacijewska (PO). Jak napisała w przesłanym PAP oświadczaniu, udało się odroczyć głosowanie nad przepisami, dopóki nie zostaną wypracowane dobre kompromisy i w konsekwencji zablokowane niekorzystne dla polskich przewoźników zapisy o delegowaniu kierowców.

 

Wprowadzenie tych regulacji, które zakładają m.in objęcie przewoźników drogowych przepisami w sprawie delegowania pracowników, zaproponowała Komisja Europejska. Są one niekorzystne dla firm z Europy Środkowo-Wschodniej, w tym z Polski, która ma jedną z największych flot transportowych w Unii Europejskiej

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie