80-letnia Rosjanka miała zabić swojego lokatora, a szczątki trzymać w zamrażarce

Świat
80-letnia Rosjanka miała zabić swojego lokatora, a szczątki trzymać w zamrażarce
Pixabay/medienluemmel

Śledczy ujęli 80-letnią Rosjankę podejrzaną o zamordowanie i poćwiartowanie swojego 52-letniego lokatora. Odciętą dłoń mężczyzny znalazły bawiące się na podwórku dzieci. Kobieta została aresztowana. Nie przyznaje się do zarzutów, choć w jej mieszkaniu znaleziono ślady krwi ofiary.

Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia w miejscowości Berezovka koło Chabarowska w Rosji.

 

Ludzka dłoń 

 

Makabrycznego odkrycia dokonały bawiące się na podwórku dzieci. To one zauważyły psa, który trzymał w pysku ludzką dłoń. Natychmiast o zdarzeniu poinformowały rodziców, a ci wezwali na miejsce policję. 

 

Funkcjonariusze znaleźli na miejskim wysypisku worki wypełnione fragmentami ciała mężczyzny,  a w pojemnikach  na śmieci - ludzkie narządy wewnętrzne.

 

Dzięki odciskom palców udało się ustalić tożsamość ofiary. To 52-letni Ukrainiec, który w Berezovce pracował jako dozorca i wynajmował pokój u 80-latki. Mężczyzna nadużywał alkoholu, a pijany nie stawiał się w pracy. Dlatego jego zniknięcia nikt nie zgłosił. 

 

Paszport 83-latki

 

W jej mieszkaniu znaleziono ślady krwi ofiary. 80-latka odmówiła współpracy z policją i wyjaśnienia, co się wydarzyło.

 

Jej sąsiedzi zeznali, że 29 stycznia w nocy słyszeli odgłosy, jakby ktoś w budynku rąbał drewno. Po chwili przerwy znów uslyszeli kilka uderzeń. - Następnego dnia uderzenia trwały dłużej. Później wszystko ucichło - opowiadali. 

 

 

Śledczy nie wykluczają, że kobieta może być zamieszana w sprawę zaginięcia 83-latki dwa lata temu, do których doszło w tej miejscowości. Podczas przeszukania mieszkania kobiety miano znaleźć paszport 83-latki. Zatrzymana twierdzi, że kobieta spędziła u niej noc, a potem wyjechała i ślad po niej zaginął.

 

Według doniesień lokalnych dziennikarzy, podczas przeszukania mieszkania znaleziono w zamrażarce ludzkie szczątki.

pgo/dro/ Komsomolskaja Prawda
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie