Warszawa wśród miast najchętniej odwiedzanych przez turystów z Izraela

Biznes
Warszawa wśród miast najchętniej odwiedzanych przez turystów z Izraela
Polsat News

Stolica Polski należała w ubiegłym roku - obok m.in. Amsterdamu, Berlina, Rzymu i Barcelony - do 15 ulubionych miejsc podróży turystów z Izraela - podał w środę warszawski ratusz, powołując się na badania hebrajskojęzycznego portalu turystycznego Lametayel.co.il.

"Wyróżnienie dla miasta (dyplom od ITMT - PAP) odebrał dyrektor Stołecznego Biura Turystyki Paweł Moras podczas tegorocznej edycji targów IMTM w Tel Awiwie" - poinformował stołeczny ratusz. Zaznaczył, że "to najważniejsze profesjonalne wydarzenie turystyczne w Izraelu każdego roku odwiedza kilkadziesiąt tysięcy osób".

 

Ponad 100 tys. turystów z Izraela

 

Magistrat przypomniał, że liczba turystów z Izraela w Warszawie stale rośnie. "W roku 2017 Warszawę odwiedziło 107 tys. Izraelczyków i zajmowali 8. miejsce z 4-procentowym udziałem w przyjazdach turystycznych do stolicy. To o 31 procent więcej niż w roku 2016" - napisano w komunikacie urzędu.

 

Stołeczne Biuro Turystyki podało z kolei, że od pięciu lat aktywnie działa na rynku izraelskim, promując stolicę wśród potencjalnych turystów, organizuje też wizyty prasowe dla izraelskich dziennikarzy i blogerów, promuje miasto w mediach społecznościowych, współpracuje z administratorami popularnych stron i grup w mediach społecznościowych oraz organizatorami wyjazdów do Warszawy.

 

"W roku 2018 SBT zorganizowało między innymi wizytę prasową dla dziennikarki z portalu Lametayel.co.il, która zaowocowała nowymi treściami dotyczącymi Warszawy na portalu, a także promocją na głównej stronie portalu" - wyjaśnił ratusz.

 

Według niego, "stworzony w 1999 roku portal Lametayel.co.il należy do największej izraelskiej grupy sektora turystycznego zarządzającej m.in. siecią 26 centrów turystycznych i jest wiodącą platformą podróżniczą odwiedzaną miesięcznie przez ponad 1,6 mln unikalnych użytkowników".

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie