Utrudnienia na A2 z powodu protestu kierowców lawet. Nie dostali pozwolenia na wjazd do Warszawy

Polska
Utrudnienia na A2 z powodu protestu kierowców lawet. Nie dostali pozwolenia na wjazd do Warszawy
STOP zakazowi CESJI wierzytelności

Przejazd autostradą A2 był utrudniony w obu kierunkach. W szczytowym momencie korek sięgał 6 km. Protestujący kierowcy lawet oraz pracownicy firm zajmujących się pomocą drogową sprzeciwiają się zmianom przepisów dotyczących wypłaty odszkodowań. Kilkudziesięciu właścicieli lawet chciało dojechać do stolicy, ale po sugestiach policji zawrócili.

Organizatorzy protestu informowali na Facebooku ok. godz. 18:00, że autostrada A2 spowolniona jest w obu kierunkach. 

 

 

Ok. godz. 15: o utrudnieniach na A2 w stronę stolicy w okolicach miejscowości Dzierzgów (Łódzkie) na 398. kilometrze trasy poinformował dyżurny ruchu łódzkiego Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

STOP zakazowi CESJI wierzytelności

 

 

- Protestowali kierowcy lawet oraz pracownicy firm zajmujących się pomocą drogową. Na miejscu było ok. 17 pojazdów, które stały na pasie awaryjnym. Ruch w tym miejscu był mocno spowolniony, ale teraz odbywa się normalnie. Protestujący odjechali - wyjaśnił dyżurny.

 

 

Ruchem kierowała policja w celu rozładowania ok. 6-kilometrowego korka.

 

 

Branża motoryzacyjno-serwisowa sprzeciwia się zmianom przepisów regulujących zasady wypłaty odszkodowań przez ubezpieczycieli. Jak twierdzą autorzy protestu, w projektach nowych przepisów przewidziano: likwidację wszystkich bezgotówkowych form rozliczeń z klientami poprzez przyjęcie zasady, że odszkodowanie wypłaca się wyłącznie na rzecz poszkodowanego. Ponadto projekt noweli wprowadza zakaz zawierania umów cesji z właścicielami uszkodzonego mienia.

 

Wprowadzenie nowych uregulowań prawnych przez ustawodawcę w takiej formie spowoduje brak prawnej możliwości prowadzenia bezgotówkowych rozliczeń z poszkodowanymi przez warsztaty naprawcze pojazdów, likwidację rynku bezgotówkowego wypożyczania pojazdów zastępczych z OC sprawcy, likwidację usług bezgotówkowej pomocy drogowej w zakresie holowania uszkodzonego pojazdu z OC sprawcy wypadku oraz pozbawienie warsztatów prawa do dochodzenia swoich praw od ubezpieczyciela na drodze sądowej.

 

Ubezwłasnowolnienie klientów

 

- Lobby ubezpieczeniowe chce nie tylko ubezwłasnowolnić klientów, którzy domagają się odszkodowania za poniesione w wypadkach uszczerbki na życiu i zdrowiu, ale także odebrać prawa klientom rozliczających metodą bezgotówkową uszkodzenia swoich samochodów - tłumaczą protestujący.

 

Ma to stać się, dzięki wprowadzeniu w ustawie o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych zapisu zakazującego cedowanie sporów o wysokość ubezpieczenia na profesjonalne służby prawne warsztatów naprawczych.

 

Do stolicy nie wjadą

 

Protestujący chcieli wjechać do stolicy i pojawić się przed gmachem Sejmu i Senatu - informuje RMF FM. Ostatecznie zdecydowano, że samochody nie wjadą do stolicy ze względu na podwyższony stopień bezpieczeństwa w Warszawie wprowadzony przed szczytem bliskowschodnim. Po sugestiach policji protestujący dojadą do węzła Konotopa przed Warszawą i tam zawrócą. 

msl/ RMF FM, PAP

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze