Oscary 2019: statuetka w "polskiej" kategorii ma zostać wręczona podczas... przerwy na reklamy

Kultura
Oscary 2019: statuetka w "polskiej" kategorii ma zostać wręczona podczas... przerwy na reklamy
pixabay.com/analogicus

Statuetki w czterech oscarowych kategoriach zostaną wręczone podczas przerw na reklamy - ustalił serwis "The Hollywood Reporter". Taką informację miał przekazać członkom stowarzyszenia prezes Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej John Bailey. Widzowie, nie zobaczą na żywo m.in. ogłoszenia zwycięzcy w kategorii zdjęcia, w której nominowany jest Łukasz Żal za sfilmowanie "Zimnej Wojny".

Decyzja o wręczeniu niektórych statuetek podczas przerw na reklamy, została zaakceptowana przez zarząd akademii jeszcze w sierpniu. Do tej pory nie wiadomo było jednak, których zwycięzców widzowie nie zobaczą na żywo.

 

"Przemówienia zostaną pokazane po ceremonii"

 

Dziennikarze w poniedziałek dotarli do prywatnych maili Bailey'a, którym ujawnił, że w porozumieniu ze stacją telewizyjną ABC na żywo, nie zostaną pokazani zwycięzcy w kategoriach: zdjęcia, montaż, najlepszy film krótkometrażowy oraz charakteryzacja.

 

Prezes Akademii wytłumaczył decyzję, koniecznością przejścia na nowy format i skrócenia czasu trwania ceremonii do trzech godzin. Zarząd liczy na to, że taki zabieg przyciągnie przed telewizory więcej odbiorców. Jednocześnie Bailey zapewnił, że nadal "doceniają osiągnięcia wszystkich 24 nominowanych", a przemówienia laureatów w nieemitowanych czterech kategoriach zostaną pokazane po ceremonii.

 

Pełna transmisja w internecie

 

Prezes Akademii zapowiedział, że rozdanie nagród będzie też transmitowane w internecie, gdzie zostaną pokazane wszystkie kategorie.

 

Ceremonia wręczenia Oscarów, odbędzie się 24 lutego w Dolby Theatre w Los Angeles.

 

Polski kandydat do tej nagrody - "Zimna Wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego - został nominowany w trzech kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny, reżyseria i zdjęcia. W tej ostatniej kategorii nominację otrzymał Łukasz Żal.

 

 

 

WIDEO: "Zimna wojna" z trzema nominacjami do Oscarów

 

 

bas/hlk/ "Hollywood Reporter"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie