Areszt dla matki, która rzuciła noworodkiem o ziemię. "Tłumaczyła, że pokłóciła się z konkubentem"

Polska

Wrocławski sąd we wtorek zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 34-letniej kobiety podejrzanej o usiłowanie zabójstwa jej miesięcznego dziecka. Barbara J. będąc pod wpływem alkoholu rzuciła dziecko na ulicę i je kopnęła. Niemowlaka odebrali jej przechodnie.

Do zdarzenia doszło w sobotę na jednej z ulic Wrocławia. Jak ustaliła prokuratura, kobieta rzuciła swoje miesięczne dziecko na ziemię i je kopnęła. Dziecko odebrali jej przechodnie, którzy wezwali też policję. Niemowlak jest pod opieką lekarzy. Kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie.

 

We wtorek wrocławski sąd uwzględnił wniosek prokuratury i zadecydował o aresztowaniu Barbary J. na trzy miesiące - poinformowano w biurze prasowym Sądu Okręgowego we Wrocławiu.

 

Wcześniej prokuratura postawiła kobiecie zarzut usiłowania zabójstwa. - Podejrzana nie przyznała się do zarzutu, ale przyznała się do tego, że rzuciła dziecko na ziemię i je kopnęła. Tłumaczyła, że pokłóciła się z konkubentem - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Małgorzata Klaus.

 

 

WIDEO: Areszt dla matki, która rzuciła noworodkiem o ziemię. "Tłumaczyła, że pokłóciła się z konkubentem"

 

dk/ PAP, Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie