Za ciężki o blisko 18 ton. Transport drewna trzeba było przeładować na dwie ciężarówki

Moto
Za ciężki o blisko 18 ton. Transport drewna trzeba było przeładować na dwie ciężarówki
WITD Wrocław

Scania R580 z transportem drewna dłużycowego została zatrzymana przez inspektorów transportu drogowego w okolicach Kłodzka (Dolnośląskie). Wykonane przez inspektorów pomiary wykazały szereg poważnych naruszeń. Przede wszystkim okazało się, że skontrolowany zespół pojazdów ważył 57,7 tony, a więc przekroczył dopuszczalną masę całkowitą o 17,7 tony.

Inspektorzy Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego zauważyli w piątek zespół pojazdów przewożący drewno dłużycowe, który wydał im się podejrzany. Doświadczenie podpowiadało im, że przewożonego ładunku jest zdecydowanie za dużo i zespół pojazdów może przekraczać dopuszczalne masy oraz naciski osi.

 

Szereg poważnych naruszeń


Po skierowaniu pojazdu na punkt kontrolny, przystosowany do ważenia przy pomocy przenośnych wag do pomiarów statycznych, okazało się, że kierowca popełnił szereg poważnych naruszeń.


Zespół pojazdów ważył 57,7 tony, a więc przekroczył dopuszczalną masę całkowitą o 17,7 tony. Co więcej, naciski czwartej oraz piątej osi zespołu wynosiły kolejno 12,7 tony i 12,2 tony, przy normie wynoszącej 11,5 tony. Dodatkowo przekroczony został również nacisk osi podwójnej napędowej o 4,3 tony, wobec dopuszczalnego nacisku 19 ton.

 

 

 

Postępowanie wyjaśniające wobec przewoźnika


Z uwagi na stwierdzone rażące naruszenie obowiązujących przepisów w zakresie ruchu, wobec przewoźnika wszczęte zostanie postępowanie wyjaśniające.


Wykonawca przewozu musiał na miejsce kontroli przysłać dodatkowy pojazd, na który dokonano przeładunku nadmiaru drewna.

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie