Powstała aplikacja "randkowa" dla... krów i byków

Technologie
Powstała aplikacja "randkowa" dla... krów i byków
FreeStockPhotos/Public Domain

Brytyjczycy mają nową aplikację randkową. Rolnicy z Wysp masowo korzystają z niej, aby łączyć w pary bydło, które hodują. Dzięki nowej funkcjonalności instalowanej w telefonach, hodowcom rogacizny łatwiej jest teraz znaleźć odpowiednie zwierzęta do rozrodu, o wiele prostszy stał się także handel żywym inwentarzem.

Aplikacja Tudder wyprodukowana przez firmę Hectare Agritech Limited działa podobnie jak aplikacje randkowe przeznaczone dla ludzi.

 

Każda krowa i byk ze zdjęciem w profilu

 

Rolnik musi założyć krowie lub bykowi profil ze zdjęciem, a także dodać krótki opis zawierający wiek zwierzęcia, lokalizację i informację o właścicielu. 

 

Łączenie w pary odbywa się na zasadzie dopasowania - użytkownicy przesuwają palcem w prawo, jeśli akceptują dane zwierzę lub w lewo, jeśli chcą je pominąć.

 

- Dopasowywanie zwierząt hodowlanych powinno być łatwiejsze niż dobieranie w pary ludzi - uważa Doug Bairner, prezes firmy, która wprowadziła aplikację na rynek.

 

Gdy uda się połączyć zwierzęta w parę, można skontaktować się z właścicielem konkretnej krowy czy byka i złożyć mu ofertę.

 

Następne będą owce i barany

 

Po sparowaniu hodowcy dostają również dostęp do innych, bardziej szczegółowych informacji m.in. o charakterze zwierzęcia, jego stanie zdrowia oraz o bliższych szczegółach na temat farmy na której żyje.

 

Aplikacja szybko podbiła brytyjski rynek. Korzysta z niej już jedna trzecia rolników, którzy bardzo ją sobie chwalą. Już teraz program napisany przez Jamiego McInnesa zawiera dane bydła z 43 tysięcy brytyjskich farm.

 

Dzięki nowemu rozwiązaniu, zamiast jeździć na targi bydła, hodowcy są w stanie znaleźć odpowiedniego partnera dla swojego zwierzęcia. Hectare Agritech Limited oferuje rolnikom także internetową giełdę bydła, gdzie rolnicy mogą szybciej sprzedać swój inwentarz bez wychodzenia z domu, dzięki czemu oszczędzają czas i pieniądze.

 

Twórcy aplikacji zastanawiają się już nad podobną wersją, tym razem przeznaczoną dla hodowców owiec. 

dk/hlk/ "Bloomberg", "The Times", rp.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie