Maliszewska jeszcze nie zdobyła Pucharu Świata. Zamieszanie wokół przepisów

Świat
Maliszewska jeszcze nie zdobyła Pucharu Świata. Zamieszanie wokół przepisów
PAP/Paweł Skraba

W sobotę Natalia Maliszewska zajęła w Turynie drugie miejsce w wyścigu na 500 m Pucharu Świata w short tracku. Wynik ten miał zapewnić jej triumf w całym cyklu. Historycznego sukcesu gratulowała jej cała Polska i rywalki. Okazało się jednak, że przez niewielką zmianę w przepisach, Polka może jeszcze spaść na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Natalia Maliszewska nie może być jeszcze pewna zdobycia Pucharu Świata w short tracku. Przez zamieszanie z przepisami istnieje bowiem szansa, że Holenderka Lara van Ruijven w niedzielę w Turynie odbierze jej pierwsze miejsce.

 

W sobotnie popołudnie Maliszewska cieszyła się ze srebrnego medalu, który miał dać jej zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Po kilku godzinach okazało się, że istnieje jeszcze szansa, że Polka spadnie na drugie miejsce.

 

– W tym roku jest niestandardowo, bo odbywa się tylko pięć z sześciu zawodów w cyklu. Większość grona trenerskiego – i nie tylko – była przekonana, że tylko jeden z najsłabszych wyników zostanie pominięty w generalnej klasyfikacji. ISU postanowiło jednak wyłączyć dwa wyniki – mówi Urszula Kamińska, trener polskiej reprezentacji.

 

Co ciekawe, również sztab holenderski i sędziowie byli w sobotę przekonani, że Maliszewska wygrała Puchar Świata. Polka zresztą odbierała od rywalek gratulacje.

 

– Na pewno nie jest to korzystna sytuacja dla Natalki, ale gra o Puchar Świata ciągle trwa i to na pewno zmobilizuje ją do dalszej pracy – dodaje Kamińska.

 

Maliszewska nie zdobędzie Pucharu Świata tylko pod warunkiem, że van Ruijven wygra w niedzielę, a Polka uplasuje się na pozycji trzeciej lub niższej. We wszystkich innych kombinacjach to Maliszewska odbierze wieczorem Puchar Świata.

 

– Natalia na sześć finałów zdobyła pięć medali i to jest dla nas najważniejsze. Teraz ona będzie miała odjętą największą liczbę punktów, bo zajmowała najwyższe miejsca – przypomina Kamińska.

 

O godz. 14 rozpoczną się ćwierćfinały rywalizacji na 500 metrów. Bieg finałowy zaplanowany jest tuż po godzinie 16.

bas/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie