"Dzięki wam budżet państwa jest w lepszym stanie". Premier na odprawie Staży Granicznej

Polska

- Wasza praca, jest pracą dla Polski, dla wszystkich obywateli - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas odprawy z funkcjonariuszami Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Huwnikach na Podkarpaciu. Szef rządu mówił m.in., że dzięki oddziałom SG "budżet państwa jest w lepszym stanie".

Morawiecki dziękował funkcjonariuszom Straży Granicznej za ochronę granic. - Tutaj bronimy zewnętrznych granic UE przed wtargnięciem obywateli, którzy nie mają takich uprawnień do wjeżdżania na terytorium UE - mówił szef rządu.

 

Podkreślał również rolę w Straży Granicznej w powstrzymaniu przemytu. - Dzięki temu budżet państwa jest w lepszym stanie, dzięki temu wszystkiemu wy również przyczyniacie się w bardzo istotny sposób (do tego, że) gospodarka jest w lepszym kształcie i nasze granice są odpowiednio chronione - dodał Morawiecki.

 

- Jesteśmy z was dumni. Dziękuję za waszą pracę - podsumował.

 

Brudziński: SG wysoko oceniana przez Unię Europejską

 

Głos podczas odprawy zabrał też minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński. Szef MSWiA  podkreślał, że w tym tygodniu na spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych państw Unii w Bukareszcie, dyrektor Frontexu po raz kolejny sformułował najwyższą ocenę pracy polskich funkcjonariuszy.

 

- Serce rośnie, kiedy takie słowa padają w obecności wszystkich ministrów państw UE, kiedy polscy funkcjonariusze są komplementowani i kiedy kierowane są słowa podziękowania za solidarną służbę w ramach obecności w Unii - mówił szef MSW. Przypominał, że służba i praca SG na wschodniej granicy Polski to także ochrona wschodniej granicy całej Unii i bezpieczeństwo wszystkich obywateli UE.

 

- Uświadamiamy naszym partnerom, że zagrożenia, to nie tylko niekontrolowany w dużej mierze napływ nielegalnych imigrantów z Afryki na południowym odcinku granicy UE - mówił Brudziński, wskazując, że jest też nielegalna imigracja z Azji.

 

"Formacja wyposażona w bardzo dobry sprzęt"

 

- Nie dalej jak kilka dni temu zatrzymano kilkunastu obywateli Afganistanu, próbujących się nielegalnie dostać na terytorium Polski i UE - zaznaczył.

 

Minister podkreślił, że spektakularne sukcesy polskiej Straży Granicznej w walce z przestępczością, to również zasługa tego, że formacja ta "staje się jedną z najnowocześniejszych w Europie, wyposażoną w bardzo dobry sprzęt". Przypomniał, że w 2018 r. SG dostała ponad 200 mln zł. To ponad 300 nowoczesnych samochodów, sprzęt do lokalizacji obiektów latających, modernizacja przejść granicznych - wyliczał.

 

-  Dzięki temu służba funkcjonariuszy jest dla nich bezpieczniejsza, nowoczesny sprzęt zabezpiecza ich zdrowie, a nawet życie - zaznaczył Brudziński.

bas/msl/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie