Iran: Korpus Strażników Rewolucji chce rozwijać program rakietowy

Świat
Iran: Korpus Strażników Rewolucji chce rozwijać program rakietowy
PAP/EPA/SEPAHNEWS HANDOUT

Będący elitarną częścią składową sił zbrojnych Iranu Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (IRGC) zadeklarował w sobotę, że mimo ostrzeżeń ze strony USA zamierza nadal rozwijać swój program rakietowy i wspierać zbrojny front przeciwko Izraelowi.

"Nie bacząc na diaboliczne żądania Wielkiego Szatana (USA) oraz zgodnie z naszą racjonalną strategią obronną będziemy dalej rozbudowywać nasz potencjał rakietowy" - głosi komunikat prasowy, wydany przez IRGC w związku z przypadającą w najbliższy poniedziałek 40. rocznicą rewolucji islamskiej w Iranie. Tekst komunikatu opublikowała agencja ISNA.

 

IRGC zapowiedział również, że będzie nadal wspierać antyizraelski kurs Iranu oraz arabski "front oporu" przeciwko Izraelowi i w kwestii tej nie wchodzą w grę "żadne wątpliwości, żadne kompromisy, jak również żadne rokowania".

 

Jak się uważa, polityczne deklaracje Korpusu Strażników nie zawsze odzwierciedlają stanowisko irańskiego rządu z umiarkowanym prezydentem Hasanem Rowhanim na czele. Rowhani jest co prawda także za kontynuowaniem programu rakietowego, ale jego zdaniem pociski balistyczne powinny być tylko środkiem odstraszania ewentualnego agresora przed atakami.

 

paw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie