Romaszewska: Olszewski był zwalczany niezwykle intensywnie, tak jak teraz zwalczany jest Kaczyński

Polska

- Według mnie był wspaniałym człowiekiem, niesłychanie uczciwym politykiem - powiedziała reporterowi Polsat News Zofia Romaszewska, była działaczka opozycji demokratycznej w PRL, wspominając Jana Olszewskiego. Były premier zmarł w wieku 88 lat w szpitalu w Warszawie.

- Ja nie wiem, czy Jan był sprytny wystarczająco, może nie? Może tu mu nie starczało sprytu w wystarczającej ilości. Za to był niebywale uczciwy i uważał, że polityka to jest taka gra, w której faktycznie mamy się interesować większością, ale to jest również to, jak my mamy w Polsce ułożyć sobie nasze życie - powiedziała była opozycjonistka.

 

Zdaniem Romaszewskiej Jan Olszewski w polityce szukał porozumienia.

 

- Był zdania, że jednak zawsze można się porozumieć ze wszystkimi, bo jednak wszyscy, którzy jesteśmy Polakami, to jakiś wspólny kawałek życia mamy, więc może się da porozumieć na tym odcinku - przyznała Romaszewska. 

 

Doradczyni prezydenta Andrzeja Dudy podkreśliła, że Olszewski był "zwalczany niezwykle intensywnie". - Tak jak w tej chwili zwalczany jest Jarek Kaczyński - stwierdziła.

 

- Zwalczali go za wszelką cenę, bo usiłował nie dopuścić do tego złodziejstwa przede wszystkim. Prokuratorię generalną to za jego czasów ustanowiono, ale czy spełniła swoją rolę, to już jest dalszy ciąg - powiedziała Romaszewska.

 

Jan Olszewski zmarł w czwartek 7 lutego w szpitalu w Warszawie. Prawnik, polityk, był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL i doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

luq/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie