Dwaj Polacy wśród ofiar pożaru domu wielorodzinnego w Niemczech

Świat
Dwaj Polacy wśród ofiar pożaru domu wielorodzinnego w Niemczech
Zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com/ 12019

Dwie z pięciu ofiar śmiertelnych pożaru domu w Lambrecht (Nadrenia-Palatynat) to Polacy, mężczyźni w wieku 43 i 54 lat - poinformowała w piątek prokuratura. Tożsamości pozostałych trzech ofiar jeszcze nie ustalono. Wiadomo, że są to dwie kobiety i mężczyzna.

Pożar w wielorodzinnym domu wybuchł w nocy z czwartku na piątek. O pojawieniu się ognia poinformowali mieszkańcy. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Nie wyklucza się jakiejś usterki technicznej, ani czyjejś nieostrożności.

 

Jak pisze dpa, na razie nic nie wskazuje na "działanie z zewnątrz". Rzecznik straży pożarnej powiedział, powołując się na wstępne ustalenia, że w mieszkaniu, w którym wybuchł pożar, nie było czujników dymu.

 

Wszystkie osoby, które zginęły, znajdowały się w tym samym mieszkaniu. Policja poinformowała, że mieszkańców pozostałych lokali bezpiecznie ewakuowano.

 

 

Pożary domów mieszkalnych z wieloma ofiarami śmiertelnymi zdarzają się w Niemczech rzadko, tym niemniej w ostatnich latach miały miejsce takie przypadki. W październiku 2015 roku cztery osoby zginęły w Pforzheim w Badenii-Wirtembergii, prawdopodobnie wskutek nieostrożnego obchodzenia się z piecykiem, zaś w marcu 2013 roku w Backnang, również w Badenii-Wirtembergii, w pożarze zginęła kobieta wraz z siedmiorgiem dzieci.

 

ked/dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie