Drogi krajowe przejezdne, ale na północy i zachodzie Polski występują oblodzenia nawierzchni i mgła

Polska
Drogi krajowe przejezdne, ale na północy i zachodzie Polski występują oblodzenia nawierzchni i mgła
PAP/Tomasz Waszczuk

Wszystkie drogi krajowe są przejezdne - informuje w piątek rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W niektórych regionach jazdę utrudniać może oblodzenie na drogach, deszcz lub mżawka. W Małopolsce i na Podkarpaciu widoczność ogranicza mgła. Z powodu wypadku zablokowana jest autostrada A1 w kierunku Łodzi.

Opady deszczu lub mżawki występują na terenach województw: kujawsko-pomorskiego, śląskiego, opolskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, a także warmińsko-mazurskiego, gdzie - jak ostrzega GDDKiA - jest szczególnie ślisko na dk 16, dk 58 i dk 63.

 

Na sieci dróg krajowych pracuje 251 pojazdów do zimowego utrzymania.

 

W komunikacie dodano, że w ciągu dnia na północy kraju ma być zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na pozostałym obszarze duże z rozpogodzeniami. "Na północy kraju okresami opady deszczu, zwłaszcza nad morzem. Na Warmii, Mazurach i Podlasiu początkowo słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna od 2 st. C, 4 st. C na wschodzie do 5 st. C, 7 st. C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na zachodzie i Pomorzu porywisty, południowo-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h" - czytamy. 

 

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed gołoledzią IMGW wydał Podlasia (do godz. 10). Przed oblodzeniem ostrzega z kolei podróżujących drogami w woj. pomorskim i w woj. kujawsko-pomorskim. 

 

Wydanie ostrzeżeń pierwszego stopnia, najniższego w trzystopniowej skali, oznacza, że przewidywane warunki sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów i sytuacji pogodowej.

 

Blokada na A1

 

Autostrada A1 jest zablokowana w kierunku Łodzi na węźle Lisewo (Kujawsko-Pomorskie). Tam samochód osobowy wjechał w tył ciężarówki. W wypadku zostało ranne dziecko. Jest w ciężkim stanie.

 

Z informacji przekazanych przez dyżurnego bydgoskiego oddziału Punktu Informacji Drogowej wynika, że odcinak autostrady pomiędzy zjazdem a wjazdem na węzeł Lisewo będzie zamknięty po wypadku do godziny 8.30.

 

"Jadąc od Gdańska w kierunku Łodzi należy zjechać na węźle Lisewo, a następnie wjechać na autostradę na tym samym węźle" - poinformował dyżurny z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

ked/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie