Była supermodelką, zarabiała miliony. Od lat jest bezdomna, bo oszukał ją mąż

Świat
Była supermodelką, zarabiała miliony. Od lat jest bezdomna, bo oszukał ją mąż
gofundme/

Nastasia Urbano, 57-letnia obecnie Hiszpanka, w latach 80. była modelką, która regularnie pojawiała się na okładkach "Vogue'a", brała udział m.in. w kampaniach Revlon i Yves Saint Laurent. Oszukana przez męża od lat żyje na ulicy. Gdy historię byłej modelki opisał hiszpański dziennik "el Periodico", internauci zorganizowali zbiórkę pieniędzy, a koledzy z branży obiecują pomoc w powrocie do pracy.

Przez ponad trzy lata zarabiała milion dolarów rocznie za jedyne 20 dni pracy. Imprezowała i przyjaźniła się z takimi gwiazdami, jak Melanie Griffith, Don Johnson, Jack Nicholson, Andy Warhol, Roman Polański, Harrison Ford i Madonna.

 

 

Jak przyznaje nie była gotowa na taki sukces: nadużywała alkoholu, brała narkotyki. Gdy wyszła za mąż wiele w jej życiu się zmieniło.  

 

- Płacił za wszystko moimi pieniędzmi. Już po dwóch dniach znajomości chciał, bym kupiła mu BMW. I ja głupia podpisałam czek. Byłam zakochana - wspomina była modelka.

 

Mężczyzna nakłonił Urbano do przelania na jego konto wszystkich pieniędzy. Posłuchała i została z niczym. W końcu mąż odszedł od niej, zabierając cały majątek. - Zostałam jedynie z ubraniami, które miałam na sobie - mówi.

 

Wpadła w depresję, od kilkunastu lat żyje na ulicy. 

 

"Wciąż może dać wiele środowisku" 

 

- Chcę żyć, a nie tylko egzystować. Jestem zmęczona ciągłym proszeniem o pieniądze. Wszyscy bliscy odeszli ode mnie. Wszyscy mnie zostawili, ale ja się nie dziwię temu. Chcę, żeby jeszcze kiedyś dzieci zobaczyły, że wszystko u mnie dobrze - przekonuje.

 

Gdy dziennik opisał jej historię, Nastasią zainteresowały się inne osoby ze świata mody. 

 

- Ubrano wciąż może dać wiele środowisku związanemu z modą, np. prowadzić konferencje czy wystąpienia na temat mody. Jestem gotowy skontaktować się z nią oraz porozmawiać z fotografami i agencjami, by mogła wrócić do pracy - powiedział były model, Hernando Herrera.

 

- Ta historia jest dla mnie szokująca. Nikt o tym nie miał pojęcia. Ona była boginią –  dodała była modelka, Ruth Schuler.

maw/dro/ "el Periodico"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie