Egzotyczna jaszczurka w warszawskiej galerii handlowej. Zajął się nią eko patrol

Polska
Egzotyczna jaszczurka w warszawskiej galerii handlowej. Zajął się nią eko patrol
Straż Miejska w Warszawie

Dniówka madagaskarska, gatunek zielonego gekona, który w naturze żyje na Madagaskarze lub pobliskich wyspach, spacerowała po galerii handlowej w Warszawie. Wezwany na miejsce eko patrol zabrał jaszczurkę do azylu przy zoo w stolicy. To egzotyczne zwierze figuruje w wykazie Konwencji Waszyngtońskiej; jeśli zostało sprowadzone do Polski legalnie powinno być zarejestrowane, a jego właściciel znany.

Nie wiadomo, jak egzotyczny gekon, którego fachowa nazwa brzmi dniówka madagaskarska, trafił do centrum handlowego. - Zapewne wyczuł tropikalny klimat i pławił się w jarzeniowym świetle - domyśla się warszawska Straż Miejska. 

 

To jeden z największych gatunków gekonów; znajduje się na liście dołączonej do Konwencji Waszyngtońskiej o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES). Posiadanie zwierzęcia z tej listy wymaga rejestracji w ciągu 14 dni od zakupu. Potrzebne są do tego dokumenty o legalności odłowu albo urodzeniu w niewoli, otrzymane od poprzedniego właściciela.

pgo/dro/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie