Brytyjska policja szuka zaginionej studentki. Zatrzymano rzeźnika z Polski

Świat
Brytyjska policja szuka zaginionej studentki. Zatrzymano rzeźnika z Polski
Polsat News

Policja z Hull zatrzymała 24-letniego Pawła R. Śledczy nie wykluczają, że Polak, na co dzień pracujący jako rzeźnik w firmie spożywczej w Malton, może mieć związek ze zniknięciem 21-letniej Libby Squire. Studentka zaginęła pod koniec stycznia, a ostatni raz widziano ją niedaleko domu Pawła R.

24-letni Polak został zatrzymany w środę wieczorem, w swoim domu przy Raglan Street w Hull. Mężczyzna mieszka tam wraz ze swoimi dwoma synami i żoną.

 

Jak poinformowała gazeta "The Telegraph", policja odholowała też samochód należący do Polaka, by poddać go badaniom kryminalistycznym.

 

Bezskuteczne poszukiwania

 

Rodzina z Polski mieszka ok. 800 metrów od miejsca, w którym ostatnio widziano Libby Squire. Studentka zaginęła w nocy z 31 stycznia na 1 lutego.

 

Squire wracała z nocnego klubu. O godz. 23:29 wysiadła z taksówki w pobliżu swojego domu. Po przejściu kilkudziesięciu metrów usiadła na ławce przy Beverley Road, co zarejestrowały kamery monitoringu. Od tego momentu ślad się urywa.

 

 

Poszukiwania 21-latki trwają już ponad tydzień. Policjanci przeczesali pobliską rzekę i staw - bez rezultatu.

 

"Nigdy nie sprawiał problemów"

 

Paweł R. przyjechał do Wielkiej Brytanii w 2014 r. To tam poznał swoją przyszłą żonę, Polkę. W 2016 r. parze urodziło się pierwsze dziecko.

 

Rodzina wprowadziła się do domu przy Raglan Street w 2017 r. Właściciel lokalu, który wynajmował Polak, określa Pawła R. jako osobę miłą, grzeczną, która nigdy nie sprawiała problemów.

 

- Jest bardzo rodzinnym człowiekiem. Dom jest zawsze czysty i dobrze utrzymany, a czynsz zawsze jest płacony w terminie - mówi właściciel domu.

bas/luq/ Telegraph, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie