Algierczyk przyjechał do dziewczyny i zatrzymała go Straż Graniczna

Polska
Algierczyk przyjechał do dziewczyny i zatrzymała go Straż Graniczna
Facebook.com/STRAZGRANICZNA

33-letniego Algierczyka, przebywającego nielegalnie na terenie Polski zatrzymała strażnicy graniczni z Sanoka (Podkarpackie). Cudzoziemiec, starający się o azyl w Austrii, przyjechał do Polski do dziewczyny poznanej na portalu społecznościowym.

Strażnicy graniczni mieli informację, że od kilku tygodni w jednej z miejscowości w gminie Dynów przebywa, prawdopodobnie nielegalnie, pochodzący z Afryki mężczyzna.

 

- W trakcie kontroli ustalono, że 33-letni obywatel Algierii nie ma wymaganych dokumentów pobytowych, co więcej - widnieje w europejskiej bazie SIS jako osoba z zakazem wjazdu do strefy Schengen - poinformowała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej mjr Elżbieta Pikor.

 

Zaznaczyła, że mężczyzna aktualnie stara się o azyl w Austrii, co w konsekwencji uniemożliwia mu podróżowanie poza granice tego kraju.

 

- W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami SG cudzoziemiec wyjaśnił, że do Polski przyjechał w odwiedziny do dziewczyny, obywatelki Polski, którą poznał kilka miesięcy wcześniej na Facebooku. Para miała już wobec siebie poważne plany - planowała ślub - wyjawiła rzeczniczka.

 

Mężczyzna został zatrzymany. Obecnie trwają czynności związane z przekazaniem go do Austrii w ramach procedury Dublin III.

 

Decyzją Sądu Rejonowego w Sanoku mężczyzna został umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku na okres 3 miesięcy.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie