Zarząd Stowarzyszenia "Wiosna" podał się do dymisji. Od dwóch dni jest nowy prezes

Polska
Zarząd Stowarzyszenia "Wiosna" podał się do dymisji. Od dwóch dni jest nowy prezes
Facebook/Stowarzyszenie WIOSNA

Cały Zarząd Stowarzyszenia "Wiosna", które jest organizatorem "Szlachetnej Paczki", podał się do dymisji w geście solidarności po odwołaniu ze stanowiska prezes Joanny Sadzik - podało RMF FM. 4 lutego na jej miejsce został wybrany ks. Grzegorz Babiarz.

W poniedziałek ze stanowiska prezesa Stowarzyszenia "Wiosna" została odwołana Joanna Sadzik. Na jej miejsce wybrano ks. Grzegorza Babiarza.

 

Nie wyjaśniono zmiany

 

Według ustaleń dziennikarza RMF FM nikt nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć tej zmiany. Odwołanie Sadzik zostało przegłosowane na początku walnego zgromadzenia, bez żadnego uzasadnienia. 

 

- Wyglądało to trochę jak sąd kapturowy - powiedział RMF FM ich informator. 

 

Podczas odwołania Joanny Sadzik na sali nie było ks. Jacka Stryczka, ale miał dać upoważnienie do głosowania za tą zmianą - ustalił dziennikarz RMF FM. 

 

Według dziennikarza stacji, pracownicy mieli być zszokowani, załamani i zbulwersowani odwołaniem Sadzik oraz grozić odejściem. Do dymisji podał się cały zarząd Stowarzyszenia.  

 

O przywrócenie Joanny Sadzik na stanowisko prezesa chcą walczyć wolontariusze. Rozmowy na ten temat mają się odbyć jeszcze w tym tygodniu. 

 

Nowy prezes stowarzyszenia

 

We wtorek nowy prezes "Wiosny" ks. Grzegorz Babiarz wydał oświadczenie. Zaznaczył w nim, że  stowarzyszenie "nie jest startupem, ale dojrzałą organizacją". 

 

"Obejmując funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia pragnę dać WIOŚNIE spokój i stabilizację. Zdaję sobie sprawę z wyzwań, z jakimi w ostatnim czasie zmagały się Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Za miesiąc przedstawię pierwsze efekty mojej pracy" - napisał.

pgo/hlk/ rmf24.pl, polsatnews.pl

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze