Policjanci odzyskali mercedesa wartego ponad 170 tys. zł. Auto zostało skradzione w Niemczech

Polska

Policjanci z Żar (Lubuskie) odzyskali mercedesa sprintera o wartości ponad 170 tys. zł. Pojazd został skradziony na terenie Niemiec. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn. Dwóch z nich zostało tymczasowo aresztowanych - poinformowała w środę Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Do odzyskania auta doszło w minioną niedzielę. Policjantów drogówki patrolujących okolice Żar zainteresowały dwa samochody stojące na jednym z leśnych parkingów. Był to dostawczy sprinter wypełniony sprzętem budowalnym oraz osobowe audi. Były przy nich trzy osoby.

 

- Podczas kontroli okazało się, że mercedes kilkanaście godzin wcześniej został skradziony w Niemczech. Zarzuty z tym związane usłyszało dwóch obywateli Ukrainy w wieku 21 i 34 lat. Obaj decyzją sądu trafili we wtorek do aresztu na trzy miesiące. Natomiast zatrzymany z nimi 37-letni mieszkaniec Żar odpowie za paserstwo - powiedziała Berestecka.

 

Dodała, że wobec Polaka zastosowano zabezpieczenie majątkowe o wartości 50 tys. zł oraz poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. zł.

 

Policjantka przypomniała, że za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia, a za paserstwo do pięciu.

 

WIDEO: Zostawiła samochód "na luzie", wiatr "zaparkował" go na pasach. Właścicielka wezwała policję

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie