Nowy prezes "Szlachetnej paczki" ks. Babiarz chce "naprawić nadszarpnięty wizerunek" stowarzyszenia

Polska
Nowy prezes "Szlachetnej paczki" ks. Babiarz chce "naprawić nadszarpnięty wizerunek" stowarzyszenia
Facebook/Stowarzyszenie WIOSNA

"Obejmując funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia pragnę dać WIOŚNIE spokój i stabilizację" - napisał ks. Grzegorz Babiarz, nowy prezes Stowarzyszenia "Wiosna". W poniedziałek zastąpił na tym stanowisku Joannę Sadzik. Media podkreślają, że ks. Babiarz jest znajomym b. prezesa stowarzyszenia ks. Jacka Stryczka, który podał się do dymisji po zarzutach pracowników o mobbing i poniżanie.

Zachowania ks. Stryczka wobec pracowników stowarzyszenia opisał we wrześniu ubiegłego roku  Onet. Następnego dnia po publikacji ksiądz podał się do dymisji.

 

Postępowanie w sprawie mobbingu w "Wiośnie" prowadzi Prokuratura Okręgowa w Krakowie. Ks. Stryczek w wywiadach wielokrotnie podkreślał, że nie zgadza się z zarzutami.

 

W październiku prezesem stowarzyszenia została Joanna Sadzik, ówczesna dyrektor "Szlachetnej Paczki".

 

4 lutego straciła stanowisko. Według Onetu, jej odwołanie było planowane od kilkunastu dni, choć do jej pracy nie było zastrzeżeń. - Zebranie trwało około minuty, a za drzwiami sali czekał ksiądz Grzegorz Babiarz, którego chwilę później ogłoszono nowym prezesem Wiosny - informuje portal.
 

"Wzór dla innych pracodawców"

 

"Dołączyłem do Stowarzyszenia WIOSNA, które znajduje się w momencie dużych zmian rozwojowych. Nie jest już startupem, ale dojrzałą organizacją. Obejmując funkcję Prezesa Zarządu Stowarzyszenia pragnę dać WIOŚNIE spokój i stabilizację. Zdaję sobie sprawę z wyzwań, z jakimi w ostatnim czasie zmagały się Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości. Za miesiąc przedstawię pierwsze efekty mojej pracy" - zadeklarował ks. Babiarz w oświadczeniu opublikowanym na stronie stowarzyszenia.  

 

W wywiadzie dla gosc.pl powiedział, że naprawa wizerunku stowarzyszenia to w tej chwili dla niego pierwsze i największe wyzwanie. - Widać to było w moich rozmowach z pracownikami i wolontariuszami. Bez jasnej i czytelnej komunikacji, która odbuduje zaufanie, będzie nam bardzo trudno współpracować - ocenił duchowny.

 

Jak dodał, postrzega "Wiosnę" "jako firmę bardzo stabilną, która w swojej strukturze stanowi wręcz perełkę, pewien wzór dla innych pracodawców".  

 

- Teraz myślę o przestawieniu akcentów. Ksiądz Jacek (Stryczek - red.) to frontmen, w pełnym tego słowa znaczeniu, ja raczej widzę swoją rolę w wykorzystaniu potencjału pracowników. Zależy mi, by bardziej pokazać ludzi "Wiosny", wysunąć ich na pierwszy plan - wyjaśnił. 

 

Teolog i psychoterapeuta

 

Ks. Grzegorz Babiarz jest doktorem teologii. Pracował w wielu parafiach w Polsce, a także za granicą (m.in. w Kanadzie, USA, Francji, Niemczech i we Włoszech). Był wychowawcą i prefektem studiów Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej w latach 2012-2017.

 

Studiował neurobiologię i kognitywistykę. Ukończył kurs psychoterapii w nurcie psychodynamicznym. Ma uprawnienia psychoterapeuty oraz należy do Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Prowadzi swój gabinet.

pgo/dro/ polsatnews.pl, onet.pl, gosc.pl,
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie