Wjechał na chodnik i potrącił 54-latkę. Kierującym był policjant

Polska

- Według wstępnych ustaleń, kierujący mercedesem 36-latek nie dostosował prędkości do warunków atmosferycznych - powiedział Polsat News sierż. szt. Dariusz Dobrzański z Komendy miejskiej Policji w Piekarach Ślaskich. Mężczyzna wjechał na chodnik i potrącił 54-letnią kobietę. Jak dodał Dobrzański, kierującym był funkcjonariusz śląskiego garnizonu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 14:40 na ulicy Konstytucji 3 w Piekarach Śląskich. 
 
Policjanci ustalili wstępnie, że 36-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał z jezdni na chodnik po lewej stronie i potrącił 54-letnią pieszą.
 
Przed przybyciem karetki pierwszej pomocy poszkodowanej udzielił kierowca, który prowadził samochód oraz świadkowie zdarzenia.
 
- Gdyby nie sąsiadka, która jest pielęgniarką, kobieta mogłaby już nie żyć - podkreślił w rozmowie z Polsat News jeden ze świadków. 
 
- Kobieta z poważnymi obrażeniami została zabrana do szpitala - powiedział Polsat News sierż. szt. Dariusz Dobrzański. Jej życiu nic nie zagraża.
 
Oficer prasowy komendy z Piekar potwierdził, że kierujący mercedesem to funkcjonariusz policji. Podkreślił jednak, że mężczyzna był "trzeźwy i w czasie wolnym" oraz że "kierował prywatnym samochodem".
zdr/msl/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie