Oszukana na 6 tys. zł. Dostała fałszywy SMS. Kliknęła w link

Technologie
Oszukana na 6 tys. zł. Dostała fałszywy SMS. Kliknęła w link
Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

34-latka z Łęcznej (woj. lubelskie) otrzymała sms-a informującego o zaległości w wysokości 0,76 zł. W wiadomości znajdował się również link do rzekomej strony internetowej banku. Po kliknięciu kobieta została przekierowana na witrynę przygotowaną przez fałszerzy. Po wpisaniu loginu i hasła nieświadomie przekazała te dane oszustom. Jeszcze tego samego dnia straciła z konta 6 tysięcy złotych.

- Apelujemy aby nie odpowiadać na sms-y nieznanego pochodzenia, tym bardziej skłaniające nas do płatności za usługi bądź zaległości, których nie jesteśmy pewni. Pamiętajmy też o logowaniu się na konto bankowe i zwracanie uwagi na adres strony internetowej - ostrzegają kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej.

 

- Oszuści tworzą łudząco podobne strony internetowe banków. Sprawdzenie adresu strony i oraz tego, czy strona jest zabezpieczona, może uchronić nas przed oszustami - dodają.

 

Funkcjonariusze prowadzą dochodzenie w tej sprawie. Za przestępstwo, którego ofiarą padła kobieta, sprawcy grozi kara do 10 lat więzienia.

maw/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie