Gdynia: dwóch mężczyzn aresztowanych wz. z zabójstwem 70-latka

Polska
Gdynia: dwóch mężczyzn aresztowanych wz. z zabójstwem 70-latka
Polsat News

Dwóch mężczyzn w wieku 65 i 39 lat trafiło do aresztu po tym, jak prokuratura postawiła im zarzuty związane ze śmiercią 70-letniego mieszkańca Gdyni. Ofiara została pobita przez jednego z aresztowanych, drugi pomagał w zacieraniu śladów przestępstwa.

O postawieniu zarzutów i aresztowaniu mężczyzn na trzy miesiące poinformował we wtorek Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

 

Najprawdopodobniej śmiertelne pobicie

 

Jak wyjaśniono w komunikacie, zwłoki 70-letniego mężczyzny znaleźli w sobotę w jednym z mieszkań w Gdyni znajomi ofiary. Wezwani na miejsce policjanci orzekli, że liczne obrażenia na ciele mężczyzny świadczą o tym, iż najprawdopodobniej został on śmiertelnie pobity.

 

Wstępna opinia z sekcji zwłok 70-latka wykazała, że doznał on licznych urazów. U mężczyzny doszło do "niewydolności oddechowo-krążeniowej spowodowanej obfitym krwawieniem i aspiracją krwi do dróg oddechowych w następstwie doznanych obrażeń ciała w obrębie twarzy oraz klatki piersiowej".

 

Przyznali się i złożyli wyjaśnienia

 

Funkcjonariusze ustalili, że zmarły mieszkał wraz z dwoma innymi mężczyznami - ojcem i synem w wieku 65 i 39 lat. Obaj zostali zatrzymani i w oparciu o zebrany materiał dowodowy Prokuratura Rejonowa w Gdyni postawiła młodszemu z nich zarzut zabójstwa. Grozi mu nie mniej niż 8 lat więzienia, a maksymalnie nawet dożywocie.

 

Drugiemu z mężczyzn przedstawiono zarzuty nieudzielenia pomocy ofierze i utrudniania śledztwa. 65-latek miał pomagać synowi w zatarciu śladów; mieszkanie, w którym doszło do zbrodni było wysprzątane. Za popełnienie czynów zarzuconych seniorowi grozi do pięciu lat więzienia.

 

W trakcie przesłuchania ojciec i syn przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia, których treści prokuratura nie zdradza

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie