CBA: nie ma podstaw do kontroli oświadczenia majątkowego prezesa PiS

Polska
CBA: nie ma podstaw do kontroli oświadczenia majątkowego prezesa PiS
PAP/Jakub Kamiński

CBA nie stwierdziło podstaw do kontroli oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego. Sprawdzenia oświadczenia domagają się Platforma Obywatelska i Partia Razem.

W ubiegłym tygodniu Platforma Obywatelska i Partia Razem złożyły wniosek o kontrolę oświadczenia majątkowego prezesa PiS. -  Z informacji, ujawnionych przez "Gazetę Wyborczą" wynika, że oświadczenia te mogły być nieprawdziwe - powiedział na konferencji prasowej lider Partii Razem Adrian Zandberg. 

 

 

- Jeżeli w wyniku sprawdzenia, istnieją podstawy do wszczęcia kontroli oświadczenia majątkowego konkretnego parlamentarzysty, CBA rozpoczyna taką kontrolę. W przypadku analizy oświadczenia majątkowego posła Jarosława Kaczyńskiego nie stwierdzono podstaw do rozpoczęcia kontroli oświadczenia majątkowego - powiedział Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura. 

 

Stenogram rozmowy ws. wieżowców

 

"Gazeta Wyborcza" opublikowała w zeszły wtorek stenogram nagrania rozmowy z lipca 2018 r. m.in. Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem.


Rozmowa dotyczyła planów budowy w Warszawie dwóch 190-metrowych wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. Budowa - jak podawała "GW" - miała być sfinansowana z kredytu udzielonego przez bank Pekao SA w wysokości do 300 mln euro (1,3 mld zł). W biurowcu miałyby się mieścić m.in. apartamenty, hotel i siedziba fundacji Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego.

 

W środę "GW" pisała zaś, że Jarosław Kaczyński 20 razy spotykał się w centrali partii z Birgfellnerem, który miał w imieniu spółki Srebrna zbudować biurowiec. 

mta/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie