Świńska grypa w Bielsku-Białej. Trzy osoby zmarły w wyniku powikłań

Polska

W szpitalu wojewódzkim w Bielsku-Białej stwierdzono piętnaście przypadków wirusa AH1N1. Dyrektor lecznicy wprowadził zakaz odwiedzin pacjentów z Oddziału Chorób Wewnętrznych i Diabetologii oraz czasowe ograniczenie wizyt na pozostałych oddziałach. Bezpośrednią przyczyną śmierci u trzech pacjentów było ogólne osłabienia i powikłania po świńskiej grypie.

"W związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na infekcje grypowe, w tym grypę AH1N1, z dniem 29 stycznia 2019 roku wprowadzam zakaz odwiedzin pacjentów Oddziału Chorób Wewnętrznych i Diabetologii, a w pozostałych oddziałach tutejszego Szpitala ograniczenie odwiedzin do jednej osoby odwiedzającej u pacjenta, w godz. 16:00-18:00" - podaje komunikat dyrektora Ryszarda Batyckiego na stronie internetowej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej.

 

Portal bielskobiala.naszemiasto.pl oraz "Tygodnik Ostrołęcki" informują o 16 przypadkach zachorowań. 

 

Znaczący wzrost zachorowań na świńską grypę zanotowano w Czechach. W Polsce, tylko w woj. śląskim, w ubiegłym tygodniu 15 tys. osób zachorowało na wirus AH1N1, jest to o 3 tys. więcej chorych niż w analogicznym okresie w 2018 roku.

 

Objawy świńskiej grypy są bardzo podobne do grypy klasycznej, a zachorowanie na tę odmianę wirusa da się potwierdzić jedynie kosztownymi badaniami przeprowadzanymi w szpitalu.

ked/ Polsat News, bielskobiala.naszemiasto.pl, Tygodnik Ostrołęcki

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!