Świętokrzyska policja przejęła tytoń o wartości ponad czterech milionów złotych

Polska
Świętokrzyska policja przejęła tytoń o wartości ponad czterech milionów złotych
świętokrzyska policja/

Świętokrzyscy policjanci przejęli ponad cztery tony krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Gdyby tytoń trafił na rynek, uszczuplenia skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku wyniosłyby ponad 4,3 mln zł - przekazał w poniedziałek Piotr Przygodzki z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Jak poinformował Przygodzki, w ubiegłą środę policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Końskich zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego opla podejrzewając, że w samochodzie może być przewożona krajanka tytoniowa bez polskich znaków skarbowych.

 

- Przypuszczenia stróżów prawa potwierdziły się, ponieważ za kierownicą opla znajdował się 45-latek z powiatu piotrkowskiego, a we wnętrzu pojazdu przewożona była ponad tona krajanki tytoniowej. Następnie kryminalni udali się do jednej z podkoneckich miejscowości. Tam podczas przeszukania szopy użytkowanej przez 40-latka z gminy Końskie, policjanci ujawnili trzy tony krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy - dodał Przygodzki.

 

 

Wobec obydwu mężczyzn sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Za zarzucany czyn grozi im kara czterech lat więzienia.

maw/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie