Palikot przeprasza Ogórek za wulgarny wpis na Twitterze i deklaruje 5 tys. zł na wybrany cel

Polska

W sobotę wieczorem Magdalena Ogórek, została zaatakowana przez protestujących przed siedzibą TVP Info. W jej obronie stanęła m.in. dziennikarka Dominika Wielowieyska, która napisała na Twitterze: "Absolutnie nie akceptuję takiego zachowania widzów wobec pani Ogórek. (...) To wydarzenie miało cechy linczu". Jej post skomentował Janusz Palikot, który napisał: "Ale co robić z k...?".

Ostatecznie Palikot skasował swój komentarz i przeprosił dziennikarkę. Zadeklarował również, że przekaże 5 tys. zł na wybrany przez Ogórek cel. 

 

 

Przesłuchania 

 

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji kom. Marcin Marczak poinformował w poniedziałek, że funkcjonariusze ustalili personalia ośmiu osób w związku z sobotnimi wydarzeniami przed siedzibą TVP Info. Dwie osoby zostały już przesłuchane, policja kieruje do sądu wnioski o ich ukaranie.

 

Dodał, że czynności prowadzone są w kierunku art. 63a kodeksu wykroczeń, czyli bezprawnego umieszczania ulotek oraz art. 90 kodeksu wykroczeń, czyli tamowania ruchu pojazdu Magdaleny Ogórek. 

 

Atak na Ogórek 

 

W sobotę późnym wieczorem na profilu twitterowym @PolskaNormalna zamieszczono komentarz i film, na którym pokazano akcję protestacyjną wobec dziennikarki TVP Info Magdaleny Ogórek. W tweecie można było przeczytać, że przed "TVPiS" odbyło się "pożegnanie Ogórek po seansie kłamstw i nienawiści w #Minela20". Autor tweeta zacytował hasła, które padły podczas protestu: "sprzedajna kłamczucha", "wstyd i hańba", "zatrudnijcie dziennikarzy" i dodał, że "tam nas powinno być kilkaset tysięcy. To jest centrum kłamstwa i propagandy pisowskiej dyktatury ciemniaków".

 

Na filmie widać, jak do szyb auta Ogórek przykładane są zapisane kartki papieru, a niektóre przyklejane. Część protestujących próbuje uniemożliwić dziennikarce odjechanie samochodem, tarasując ulicę. Osoby te są odciągane na bok przez policję. Wobec dziennikarki, której ostatecznie dzięki pomocy policji udało się odjechać, padają napastliwe okrzyki, m.in. "spieprzaj kłamliwa babo obrzydliwa".

 

maw/luq/ polsatnews.pl,PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie