Ostrym kamieniem po karoserii. "Przeszkadzały jej zaparkowane na chodniku auta"

Polska

Na poważne konsekwencje naraziła się 60-letnia zielonogórzanka, która na własną rękę postanowiła zdyscyplinować kierowców, którzy w jej ocenie źle parkowali samochody. Ostrym kamieniem porysowała trzy auta powodując straty na 10 tys. zł.

Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka zielonogórskiej policji podinsp. Małgorzata Stanisławska do zajścia doszło w ubiegłym tygodniu na jednej z ulic Zielonej Góry.

 

Występek nagrała kamera w aucie jednej z osób poszkodowanych. Na filmie widać jak kobieta rysuje karoserię. Właścicielka samochodu przekazała nagranie policji, a ta szybko dotarła do podejrzanej. Sam film został opublikowany przez policję.

 

- 60-latka twierdziła, że przeszkadza jej, gdy samochody parkują na chodniku, bo nie może wtedy swobodnie przejść. Nie była wcześniej notowana. Odpowie za uszkodzenie mienia - przestępstwo zagrożone karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia - powiedziała Stanisławska.

 

Zapłaci grzywnę i poniesienie koszty postępowania

 

Kobieta przyznała się do winy i dobrowolnie poddała karze uzgodnionej z prokuratorem. Została zobowiązana do naprawienia wyrządzonej szkody, zapłaci grzywnę w wysokości 2 tys. zł. oraz będzie musiała pokryć koszty postępowania sądowego.

 

- Przestrzegamy przez samodzielnym dyscyplinowaniem kierowców popełniających wykroczenia. Jeśli parkują w miejscach niedozwolonych lub utrudniają, czy też blokują ruch na chodnikach, należy zadzwonić pod numer 112 i zgłosić takie wykroczenie policji - powiedziała Stanisławska.

 

Rzeczniczka przypomniała, że można także skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i za pomocą internetu przekazać policji informację o nieprawidłowym parkowaniu lub innych przypadkach naruszenia prawa.

zdr/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie