Został ciężko pobity, bo wybił szybę. Wśród napastników Polak, którego szuka holenderska policja

Świat
Został ciężko pobity, bo wybił szybę. Wśród napastników Polak, którego szuka holenderska policja
Politie

Napastnicy pobili mężczyznę, który miał rozbić szybę w jednym z domów w Hadze. Bili go nawet, gdy leżał nieprzytomny na ziemi. Do zdarzenia doszło 10 listopada ub.r. Jednego z napastników zatrzymano nazajutrz, drugim jest prawdopodobnie Polak, którego policja wciąż nie odnalazła. Trwają też poszukiwania ofiary, gdyż nie znaleziono pobitego w miejscu zdarzenia, nie zgłosił się również do szpitala.

Do ciężkiego pobicia doszło przy ul. Hoefkade w Hadze. Policję poinformował świadek, który najpierw usłyszał dźwięk tłuczonego szkła, a kiedy wyjrzał przez okno, dostrzegł mężczyznę stojącego na tle rozbitego okna.

 

Wybił szybę, został ciężko pobity


Świadek widział, jak do mężczyzny, który najprawdopodobniej rozbił szybę, doskoczyło dwóch napastników i zaczęło go bić. Zajście udało się nagrać telefonem komórkowym.


Świadek zamieścił film w internecie: widać na nim dwóch mężczyzn, którzy zadają ciosy ofierze, kopią po całym ciele, choć widać, że po upadku na jezdnię mężczyzna przestał się ruszać.

 

 

 

Jeden wpadł przez przypadek, Polaka poszukują


Po przyjeździe policji, na miejscu zdarzenia nie znaleziono już jednak ani ofiary pobicia, ani napastników. Jednego z nich aresztowano nazajutrz, kiedy sprawdzając wytypowanych w innej sprawie do pobrania próbek DNA zabrano go na komisariat. Tam odkryto, że 34-letni mężczyzna jest podobny do tego, którego widać na nagraniach z pobicia. Usłyszał już zarzuty.

 

Funkcjonariusze ustalili również dane drugiego z mężczyzn, którzy brał udział w pobiciu. Wiadomo, że jest Polakiem, ale policja nie wie, gdzie może przebywać.

 

Nie wiadomo, kim jest ofiara


Policja opublikowała zdjęcie poszukiwanego licząc, że ktoś pomoże ustalić adres, pod którym aktualnie przebywa. Służby zwróciły się również z prośbą o pomoc w odnalezieniu ofiary pobicia. Pobity nie zgłosił się bowiem do żadnego z okolicznych szpitali. Mundurowi są pewni, że ktoś musiał ciężko pobitemu mężczyźnie pomóc oddalić się z miejsca napaści. 

 

WIDEO: Transmitowali w sieci pobicie starszego mężczyzny. Zostali zatrzymani

 

grz/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie